אסון בדרום: אותרו גופותיהם של אח ואחות שנסחפו בשיטפון

משדר מיוחד | 11.04.23


אסון בערב החג: מסוק חילוץ של 669 איתר היום (ג') את גופתיהם של אח ואחות שנסחפו בשיטפון בדרום סמוך לנחל ציחור, לאחר פעולות חילוץ בשטח נקבע מותם על ידי גורמי הרפואה.

מוקדם יותר היום ובתום כמה שעות של חיפושים בשיתוף כוחות צבא ומשטרה אותרה אחת הנעדרות, שי דהן בת 21 תושבת טבריה באזור נחל פארן כשמצבה טוב. גורמים שהשתתפו בחיפושים אמרו כי מדובר בנס: "זה ממש נס, על פחות מזה אנשים לא שרדו, היא ילדה גיבורה". דהן, שהגיעה למרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע עברה אבחנה רפואית וראשונה לאחריה הוחלט כי תישאר באשפוז במחלקה לכירורגית לב חזה.

ד"ר דן שוורצפוקס סגן מנהל סורוקה מרכז רפואי אוניברסיטאי מקבוצת כללית ומנהל המיון

אביּ דהן, אביה של שי דהן שאותרה הבוקר סיפר: "אני בדר ך לבית החולים אחרי שקיבלתי ממנה שיחת טלפון, היא סובלת מהיפותרמיה קלה אחרי לילה שלם בתוף המים ומקווים למצוא גם את החבר שלה ואחותו. היא לא הספיקה לספר הרבה אבל ממה שהבנתי הם לא ציפו לגל הזה, זאת דרמה של ממש היא הייתה לבד שם כל הלילה. היינו כמו משוגעים כל הלילה הקמנו חמ"ל זה מורט עצבים אני לא מאחל לאף אחד דבר כזה. אני קיבלתי מתנה לחג".

"היא ראתה אתה אסון מתקרב היא שלחמה מיקום והתקשרה למשטרה היא הייתה ממש גיבורה, היא נסחפה 10 ק"מ זה לא קל, אני מאמין שגם השניים הנעדרים ימצאו. הם יצאו מוקדם לפני הסערה ובצהריים המזג אוויר השתנה. לא שוחחנו לפני שהם יצאו לדרך שוחחנו בבוקר היא אמרה שהכל בסדר והם התעדכנו שהכבישים פתוחים, הם פחדו לנסוע דרך הבקעה בגלל האירועים האחרונים".

סגן ניצב שחר גמזו, דובר מחוז דרום במשטרת ישראל: "אנחנו מצטרפים לתפילות ומקווים שבהמשך לאיתור הנעדרת נהיה אנשי בשורות שנמצא את שני הנעדרים הנוספים. נכון לעכשיו יש פריסה נרחבת בשטח כוחות משטרה וחילוץ שפועלים במקום ביחד עם כוחות צבא וכיבוי. ריכוז המאמץ הוא באזור שאותרה הנעדרת וגם באזור שממנו התחיל הסחף. כרגע מזג האוויר משחק לטובתנו ואפשר להתנהל מבחינת החיפושים בשטח ואנחנו על זמן קצוב כי מזג האוויר עשוי להשתנות לקראת היממה הקרובה ולכן עושים כל פעולה אפשרית כמה שיותר מהר ומזרימים כמה שיותר כוחות להביא לסיום האירוע בצורה הכי טובה שאפשר".

בועז יוסף, ראש הוועדה הממונה בעיר: "הם היו בחופשה ויצאו חזרה לצפון ונפגעו מהסערה, אנחנו בקשר עם המשפחה ואנשי המשטרה ומנים לסייע בכל מה שאפשר. הצענו כל מה שאפשר של מתנדבים וציוד וכל מה שנידרש נעשה. אנחנו בקשר עם צוותי החיפוש ומקווים שלא תהיה סערה נוספת שתפריע לחיפוש. אביה של הנעדרת שאותרה בדרך לבית החולים ומתפללים שנעדרים יחזרו בשלום".

להאזנה


מת"ח דימונה, סנ"צ משה זריהן. צילום: דוברות המשטרה

תחילת האירוע אתמול בשעות הערב אז יצרו שלושת הצעירים קשר עם המשטרה ועדכנו כי נתקעו בשיטפונות באזור נחל פארן. אלא שאז אבד איתם הקשר וכוחות גדולים הוזעקו למקום ופתחו בחיפושים אחריהם בסמוך לנחל ציחור על כביש 40. מפקד מחוז דרום, ניצב פרץ עמר שהגיע לזירה, קיים הערכת מצב עם כלל גורמי ההצלה והחירום והנחה להמשיך בריכוז מאמצי האיתור ואלה כאמור במשך הלילה והבוקר אז אותרה דהן, אחת מהנעדרים.

חובש בכיר במד"א אלי שריקי סיפר מזירת החיפושים: "הייתי עם האמבולנס סמוך לחפ"ק החיפושים שהוקם סמוך לנחל ציחור, קיבלתי דיווח שאחת הנעדרות אותרה בחיפושים ומחולצת אלינו ע"י מסוק צבאי, העבירו לי צעירה כבת 21 בהכרה מלאה, עם חבלות קלות בגוף ופגיעות קור קלות, הכנסנו אותה לאמבולנס ולאחר טיפול ראשוני וחימום הגוף באמצעים רפואיים מיוחדים, פינינו אותה לבית החולים כשהיא בהכרה מלאה ובמצב יציב וקל. היא סיפרה לנו שהם נסחפו עם הרכב, בתחילה הם שהו ברכב וברגע שהוא התחיל להתמלא במים הם יצאו מהרכב ונסחפו, היא נסחפה מספר קילומטרים כשהראש מחוץ למים עד שנבלמה בסלעים שם אותרה על ידי כחות החילוץ".