"אם נסראללה יעשה טעות – חיזבאללה ומדינת לבנון יישאו בתוצאות"

רותם אטיאס | מלחמת "חרבות ברזל" | 09.11.23

יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ סייר היום בגבול הצפוני במהלכו ביקור באוגדה 146 שם נפגש עם מפקד האוגדה תא״ל ישראל שומר וקיים שיח עם המפקדים בגזרה. בהמשך, קיים השר מפגש עם פורום ראשי הרשויות בצפון ובסיום אמר: ״אנחנו נמצאים בפעילות קרקעית חזקה ויסודית בעזה. יש לנו הישגים רבים, ואנחנו ממשיכים ומרחיבים ומעמיקים את הלחימה. גם כאן בצפון, אנחנו נמצאים בחזית לחימה, גם כאן אנחנו חזקים בהגנה, חזקים בהתקפה. פגשתי את מפקדי הגזרה, בסדיר ובמילואים. הם נכונים לעשות כל מה שיידרש, כמה זמן שיידרש. הם מקבלים חיזוק גדול מראשי רשויות, מנהיגים חסונים, שדואגים לעתיד המקום הזה, ולהווה שלו. והתושבים פה – נותנים לצה"ל ולכולנו את הרוח הגבית הנדרשת. אנחנו מחויבים לכל המפונים – מדרום ומצפון. אנחנו פועלים כדי לסייע למי שפונה מביתו, ונגדיל את הסיוע הזה. המחויבות שלנו היא גם לביטחון הפיסי וגם לביטחון הכלכלי".

גנץ: "כמי שסגר את השער על לבנון, אני אומר לכם – אנחנו נחושים להגן על גבולנו הצפוני, משני צידי הגבול – אם נדרש לכך. גם עכשיו וגם בעתיד – לא נאפשר לחיזבאללה לסכן את יישובנו. אם נסראללה יעשה טעות – חיזבאללה ומדינת לבנון יישאו בתוצאות. אנחנו נוודא שתושבי הצפון חוזרים לבתיהם בטוחים יותר".

עוד התייחס השר גנץ לנושא החטופים: "אני גם ער לשיח על עסקת חטופים – זה שיח מלא תעמולה שקרית שפוגעת ומטלטלת את המשפחות והציבור הישראלי כולו. אני קורא לכם להימנע מללכת שבי אחרי תעמולת אויבינו. המאמץ להשבת החטופים מתקיים כל הזמן במגוון דרכים וצירים. גם ברגעים אלו. יש רק גורם קובע אחד שטובת אזרחי ישראל לנגד עיניו  – זה מדינת ישראל והגורמים המוסמכים לכך מטעמה. אנחנו עושים הכל כדי להשיב בנות ובנים לגבולם. ולא נעצור. אנחנו עושים הכל כדי לנצח את המלחמה הזאת ואנחנו ננצח את המלחמה הזאת".