בתום מרדף וירי לעבר שוטרים: נעצרו שישה חשודים בשוד תכשיטים

רותם אטיאס | חדר חדשות | 20.03.24

שישה חשודים תושבי זרזיר וטובא זנגרייה נעצרו בתום מרדף משטרתי נרחב. האירוע החל אתמול בשעות הערב אז התקבל דיווח על שוד בחנות תכשיטים בכפר מנדא. למקום הגיעו מספר רעולי פנים כאשר חלקם חמושים ובאמצעות שופל שברו את כניסת החנות ממנה שדדו כמות גדולה של תכשיטים תוך ביצוע ירי ונמלטו מהזירה.

למקום הוזנקו כוחות רבים ביניהם שוטרים ולוחמי משמר הגבול וכן מסוק מהמערך האווירי הועלה לאוויר כדי לסייע בסריקות לאיתור החוליה. תוך זמן קצר הבחינו הכוחות בחוליה שמנסה להימלט סמוך לזרזיר. במהלך המרדף בוצע ירי לכיוון כוחות המשטרה אשר הגיבו באש כתוצאה מחילופי האש לא היו נפגעים וזמן קצר אחר כך נעצר הרכב ממנו בוצע הירי ובחיפוש שנערך בתוכו נתפסה כמות גדולה של זהב ותכשיטים.

במהלך הפעילות נעצרו 4 חשודים תושבי זרזיר ו-2 חשודים נוספים תושבי טובא זנגרייה שנעצרו סמוך לצומת עמיעד.

האירוע הבוקר מצטרף למעצרם של חמישה חשודים בגין זיוף מסמכים הקשורים לרכב ממוגן ירי שאותר בביתו של ראש ארגון פשיעה מהצפון.

המסמכים נתפסו במהלך פשיטה של כוחות משטרה על בית ביישוב ראמה שם איתרו רכב רוביקון עם מיגון ירי המותקן בניגוד לחוק. השוטרים תפסו את הרכב ובבדיקה עלה כי הרכב הורד מהכביש בחודש אוגוסט 2023 ושוחרר בהחלטת בית משפט המורה על תיקון הרכב אך הדבר לא בוצע.

לאחר תפיסת הרכב  העבירה המשטרה את הממצעים לעיון בית המשפט שהחליט כי הרכב יגרר מהמגרש המשטרתי ולא יעשה בו כל שימוש עד להסרת המיגון באופן מלא והעברת מבחן רישוי במכון טסטים מחדש.

מחומר החקירה עלה כי הרכב הובא למכון רישוי לשם העברת טסט מחדש, אלא שמיגוני הרכב לא פורקו והמסמכים המציגים את פירוק המיגון, זויפו על ידי עובדי מוסך ומכון רישוי. בהתאם לממצאי החקירה נעצרו חמישה חשודים בחשד למעורבות במקרה וביניהם שלושה מקורבים של מחזיק הרכב, בעלי מוסך שחתם על מסמך המציג כאילו פורק המיגון וכן מעצר בוחן ממכון הרישוי שאישר את הפירוק והעלה את הרכב חזרה לכביש. בהתאם לבקשת המשטרה מעצר החשודים הוארך בבית המשפט עד לתאריך 22/03/24.