גיבור ישראל, סא"ל סלמאן חבקה ז"ל, הובא למנוחות כשארונו עטוף בדגל ישראל ומכבי חיפה

רותם אטיאס | מלחמת "חרבות ברזל" | 03.11.23

ביום חמישי בשעות הבוקר קיבלה משפחתו של סא"ל סלמאן חבקה את הבשורה המרה על נפילתו במהלך הקרבות ברצועת עזה. חבקה ז"ל, היה בן 33 במותו, שימש כמפקד גדוד 53 בחטיבה 188. חבקה עלה לכותרות לאחר שביום פרוץ המלחמה קיבל החלטה להזיז כוחות מאזור חברון לגבול הרצועה שם פעלו במשך שעות בקיבוצים בארי, כפר עזה ונחל עוז.

ביום שישי חבקה הובא למנוחות ביישובו כשאלפים ליוו אותו בדרכו האחרונה ביניהם נציג הממשלה, השר גדעון סער, שייח העדה הדרוזית, מוואפק טריף וקצין שריון ראשי, תת אלוף הישאם איברהים גם אנשי מכבי חיפה הקבוצה אותה אהד. ארונו של חבקה יצא מבית הלוויות ביישוב כשהוא עטוף בדגל ישראל ובדגל מכבי חיפה.

קרא עוד

סא"ל סלמאן חבקה ז"ל

מנכ"ל המועדון, איציק עובדיה ושוער הקבוצה, שריף כיוף ייצגו את המועדון בלוויה. עובדיה, שלאורך כל תקופת הלחימה היה בקשר רציף עם סלמאן והמועדון אף אימץ את הגדוד שלו, ספד לו: ״סלמאן אחי הגיבור, עוד שבוע של מלחמה ומחיר האובדן קשה מנשוא. רק השבוע שלחת אלי את אגרת המפקד וכתבת לחיילים שלך: 'אנו זוכים בכבוד רב, לצאת ולהגן על הבית, כשהעיניים נשואות אלינו בכדי לשמור על חירותה וריבונותה של מדינת ישראל'. הגדשת ברוח מנהיג יוצא דופן ואמרת להם: 'אתם, אחיי לנשק, לוחמים ומפקדים, בסדיר ובמילואים, נלחמתם בעוז פרוץ המלחמה ונמשיך להילחם בנחישות בקטלניות, ביוזמה ובחתירה למגע, נשמור על צלם אנוש מוסרי וערכי, כמצופה מאתנו, מצבא ההגנה לישראל'. החיילים שלך, סלמאן, היו הכי חשובים לך, כל אחד מהם, ואתה היית מקור השראה עבורם ועבור הגדוד כולו כשאמרת להם: 'מותג 53 נועד להוביל ניצחון, זאת שעתנו, לקרב ולניצחון, לקרב ולניצחון אני סומך עליכם ובטוח ביכולותיכם! ברעות ואחדות לוחמים'. סלמאן, הדוגמא האישית והערכים החזקים, הם שהובילו אותך להיות גיבור. ואנחנו גאים בחיבור שלך למועדון ולחיבור שלנו אליך ולגדוד 53. בשם מועדון כדורגל מכבי חיפה, ההנהלה, הצוות, השחקנים והאוהדים המסורים, אני מצדיע לך! סלמאן אחי הגיבור. סלמאן גיבור ישראל. תהה נשמתך צרורה בצרור החיים".