הותר לפרסום: מחבל תושב שפרעם ניסה לבצע פיגוע בבתי זיקוק בחיפה

חדר חדשות | 01.02.24

בתום חקירה של השב"כ ושוטרי מחוז צפון, הוגש כתב אישום נגד המחבל שניסה להצית תחנת משטרה ולשרוף את בתי זיקוק מתוך הזדהות עם ארגון הטרור חמאס

כתב האישום הסיר את הצנזורה שהוטלה על פרטי המקרה וממנו עולה כי שירות הביטחון והמשטרה עצרו ב-24.12.23 צעיר בן 20 תושב שפרעם, ראזי חמאדה, בחשד למעורבות בהשלכת בקבוק תבערה לעבר תחנת משטרת שפרעם. מחקירתו עלה כי הוא יידה את בקבוק התבערה לעבר תחנת המשטרה בסוף דצמבר 2023 וכי מספר שבועות קודם לכן, תכנן להצית את האזור המסחרי בסביבת בתי הזיקוק בחיפה. בחקירה נאספו ראיות המלמדות כי הנאשם החליט לבצע פעולות אלה לאור תמיכתו בארגון הטרור חמאס ועל רקע הלחימה ברצועת עזה, אליה נחשף בערוצי חדשות שונים ובפרט ברשת אלג'זירה. ממצאי החקירה הצביעו על כך שהנאשם פעל לבדו, ללא תשתית ממוסדת או קשר לארגון הטרור חמאס ברצועת עזה, וללא מעורבות נוספים. עוד עלה במסגרת החקירה בשב"כ ובמשטרה, כי הנאשם לקח בעבר חלק בהפרות סדר שהתקיימו במהלך אירועי "שומר החומות" בהר הבית ולמול כוחות המשטרה בשפרעם.

מהחקירה עלתה תמונה מדאיגה לפיה הנאשם הושפע מתכנים המגלים הזדהות עם ארגוני טרור ובשל כך ביקש לקדם פעילות ביטחונית חמורה, אשר הסתיימה אך בנס ללא נפגעים.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחי ישראל בפעילות ביטחונית מסוכנת, וימשיכו לנקוט באמצעים העומדים לרשותם כדי לסכל כל איום ולמצות את הדין בחומרה עם כלל המעורבים.