הותר לפרסום: נחשפה התארגנות טרור מסכנין שתכננה לבצע פיגועים בישראל, כתבי אישום הוגשו נגד המעורבים

רותם אטיאס | חדר חדשות | 10.03.24

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי והיחידה המרכזית של מחוז צפון במשטרה נחשפה התארגנות טרור באזור הצפון, אשר התכוונה לבצע פיגועי טרור בישראל.

במסגרת החקירה נעצרו במהלך החודשים האחרונים מספר חשודים בחברות בהתארגנות, ראש החוליה, סגנו ו-11 חשודים נוספים. רובם תושבי סח׳נין ובניהם- אכרם חלאילה, מחמד מוסא אבו צאלח, עלי חלאילה, מחמד שוהאנה מחמד עיוש. בנוסף נעצר חשוד בסחר באמל"ח, תושב איו"ש, צוהיב ג'לבוש.

הוסגרו 4 כלי נשק, תחמושת ואפודים שנועדו לשמש את החוליה לטובת פעילות טרור בישראל.

על פי המידע שנחשף בחקירה בשב״כ ובמשטרה, גייסו חבריה החולייה, מחמד חאלד ומחמד יוסף, חברים נוספים מסח'נין, וכל זאת לצורך קידום פעילות טרור בשטחי ישראל. במסגרת ההתארגנות, רכשו חברי החוליה אמצעי לחימה שמקורם מאיו״ש.

עוד עלה כי אחד החשודים, מחמד חאלד חלאילה, עמד בקשר עם תשתית חמאס מרצועת עזה שסיפקה לו הנחיות להכנת מטענים והנחתה אותו לגייס נוספים לטובת קידום פעילות טרור.

כמו כן, ממצאי החקירה לימדו כי נוסף לפעילותם במסגרת התארגנות הטרור, השתתפו חלק מהעצורים ביידוי בקבוקי תבערה לעבר היישוב אשבל במהלך אירועי הטרור של מבצע "שומר החומות" במאי 2021.

הבוקר עם סיום החקירה בשב״כ ובמשטרה פרקליטות מחוז חיפה תגיש כנגד 13 חשודים כתבי אישום ובקשה למעצרם עד תום ההליכים.

מדובר בפעילות חמורה כנגד הביטחון של אזרחים ישראליים אשר רקמו תכנית טרור במעורבות ארגון הטרור של החמאס ברצועת עזה, באופן שיש בו גם פוטנציאל פגיעה ברוב הנורמטיבי בחברה הערבית.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל ימשיכו כל העת בפעילותם לסיכול טרור ולאיתור מפגעים הנוטלים חלק בפעילות המסכנת את ביטחון המדינה, לרבות מצד אלה שנטלו חלק בפעילות טרור במהלך פרעות "שומר חומות".