היום ה-113 למלחמה | צה"ל קיים אימונים אינטנסיביים ומגביר מוכנות בצפון: "אנחנו מוכנים"

ישראל במלחמה | 27.01.24

עדכונים שוטפים:

19:30 | אמש (שישי) בשעה 22:30 פגע טיל נ.ט ששוגר מלבנון באחד מבתי התושבים באביבים, נזק כבד נגרם לבית, לא היו פגיעות בנפש. ראש המועצה עמית סופר "שוב סוף שבוע לא שקט עבר עלינו, מבנים ניזקו ובשל היערכות מוקדמת לא הייתה פגיעה בנפש ברוך השם. אנחנו דורשים מהממשלה להחזיר לצפון את הביטחון. יש לנו זמן, יש לנו אורך רוח אבל אין לנו את היכולת לחזור לימים של השישי באוקטובר שבהם כוחות רדואן ישבו מטרים ספורים מאתנו. אנחנו ניתן לממשלה את כל הגיבוי שהיא תצטרך כדי להסיר את האיום בגבול הצפוני"

19:00 | צה"ל מגביר מוכנות בגזרה הצפונית: תרגילים גדודיים בירי חי ולוחמה בשטח בנוי של חטיבת הצנחנים הצפונית במילואים. כחלק מתהליך הגברת המוכנות בגבול הצפוני נערכו בפיקוד הצפון בשבוע האחרון אימונים אינטנסיביים לחיזוק הכשירות והמוכנות ליום פקודה. במסגרת תוכניות האימונים של גדודי המילואים בקו הצפון בחודשים האחרונים, תרגלו לוחמי חטיבת הצנחנים הצפונית (226) המהווה חלק מעוצבת ׳המפץ' (146) וכוחות הנדסה לחימה במרחב שכונות צפופות ובנויות, בתנאי מזג אוויר חורפיים ובמתווה שטח צפוני. הלוחמים התאמנו מרמת המחלקה ועד צוותי הקרב הגדודיים בשילוב טנקים, לוחמי חי"ר, הנדסה ותותחנים. עד כה, המרכז הלאומי לאימוני יבשה, ביצע למעלה מ- 100 ימי אימון בהם למעלה מ-40 תרגילים גדודיים ומעל 100 תרגילים פלוגתיים. מדברי סגן מפקד חטיבה 226, סגן-אלוף (מיל') יהודה: "למרות מזג האוויר החורפי, הגשום, הבוץ והערפל ולאחר 113 ימי לחימה בהגנה בגבול הצפון ביצענו השבוע סדרת תרגילים קשים ומורכבים כדי לחזק את מוכנות החטיבה. הרוח של המפקדים והלוחמים איתנה, המקצועיות ברמה גבוהה מאוד ומוכנים לכל משימה אשר תבוא עלינו. לאחר השבוע הזה, אני יכול להגיד בלב שלם- אנחנו מוכנים".

17:27 | מבנה צבאי לצד מטרות טרור נוספות; צה"ל תקף בשטח לבנון לפני זמן קצר, מטוסי קרב של צה"ל תקפו מספר מטרות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. בין המטרות שהותקפו, עמדה צבאית ומבנה צבאי במרחבים בליידא ומרווחין, אשר שימשו את מחבלי הארגון לצד תשתית טרור נוספת במרחב עייתא א-שעב. כמו כן, בהמשך להתרעה על חדירת כלי טיס עוין בצפון הארץ מוקדם יותר היום, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה מטרה אווירית חשודה בשטח לבנון שעל פי החשד עשתה את דרכה לשטח הארץ. בנוסף, במהלך היום זוהו מספר שיגורים שחצו משטח לבנון לצפון הארץ.

16:00 | האזעקות בצפון: יורטה מטרה אווירית חשודה, ככל הנראה לפני שחצתה לשטח ישראל

15:17 | בשעה זו אזעקות בשל חשש לחדירת כלי טיס עוין ביישובים דישון, יפתח, מלכיה ורמות נפתלי

10:09 | חשש לחדירת כלי טיס עוין: דישון, יפתח, מלכיה, מרכז אזורי מבואות חרמון, רמות נפתלי

08:38 | חשד לחדירת כלי טיס עוין ביישובים: שניר, רגאר, דן, גושרים, דפנה, שאר יישוב

07:53 | אזעקה ביישוב שלומי בגליל המערבי

אתמול | ליל קרב: דיווחים על ירי נ"ט ופצמ"רים לעבר יישובי קו העימות. פצצות תאורה נצפו במרחב. מוקדם יותר נשמעו מספר פעמים אזעקות בערב אל עראמשה ובגליל המערבי. צה"ל תקף תשתיות מבצעיות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון, אין נפגעים.

קרא עוד: