היום ה-135 למלחמה | צה"ל תקף בדרום לבנון לאחר מספר שיגורים לקו העימות

ישראל במלחמה | 18.02.24

עדכונים שוטפים:

23:15 | זעם רב בקרב תושבי קריית שמונה על כוונת רשת ישרוטל לפנות את תושבי קריית שמונה המתארחים במלונות הרשת.

במכתב שנשלח ב-14.2.24 למנהל אזור אילת מטעם קריית שמונה ליאור כהן, התבקש האחרון להודיע לתושבים כי עליהם לעזוב החל מה-01.03.2024 את המלונות בהם הם שוהים ולעבור למלונות אחרים.

בשיחה ארוכה שקיימו הערב ראש העיר אביחי שטרן וצוותו עם מנכ"ל ישרוטל ליאור רביב, הפציר ראש העיר במנכ"ל הרשת לחזור בו מהחלטתו הלא מוסרית, אולם המנכ"ל סרב.
בסיום השיחה אמר מנכ"ל ישרוטל לראש העיר כי הוא מציע להיפגש ולחשוב יחד מה עושים כאשר בכל מקרה התוצאה הסופית הייתה מציאת פתרון לעזיבת התושבים ולעזרה של חברת ישרוטל בהובלת הציוד של התושבים למלונות חלופיים ולכך ראש העיר לא הסכים.

ראש העיר קריית שמונה אביחי שטרן: "הסיסמא יחד ננצח כנראה לא רלוונטית ברשת ישרוטל. תדע כל משפחה שמזמינה חדר במלון ברשת ישרוטל, שהיא מגרשת שוב משפחה עם ילדים מקריית שמונה ועוקרת אותם שוב מביתם הזמני. כמה עוד אפשר לספוג השפלות?! ברגע שלא היו נופשים בחודשי החורף, ראו בנו כציר בשר ותרנגולות המטילות ביצי זהב. נוצלנו. חיבקו את תושבי קריית שמונה ואפילו פנו אלינו שנשלח עוד ועוד תושבים למלונות של הרשת, אבל כעת כשהאביב והקיץ מגיעים, מבקשים לעקור אותנו שוב ומעדיפים את הכסף הגדול מאשר את האחדות שכה נחוצה בשעת מלחמה".
ראש העיר הוסיף כי "המלחמה היא לא רק של תושבי קריית שמונה, אלא של כל המדינה. דווקא תושבי קריית שמונה שימשו ומשמשים משך שנים כשכפץ של המדינה וחבל שזה היחס שמעניקים לנו. ממש חוסר רגישות משווע. הזדעזעתי לשמוע את מנכ"ל רשת ישרוטל טוען באוזני שאינינו יכול לארח מפונים יחד עם אורחים ממרכז הארץ באותו מלון. הוא אמר לי שהם גוף עסקי פרטי. כאשר אמרתי לו שתושבי קריית שמונה אינם שונים מאף אורח הוא גימגם ואמר אתה מבין למה התכוונתי. אז לא אדוני הנכבד. אינני מבין ולא אתן אקבל עקירה נוספת מהבית, אפילו אם הוא זמני. הפסקנו להיות בשר התותחים של בעלי המאה. אני בוש ונכלם".

דובר העירייה דורון שנפר עליו הטילו ראש העיר והנהלת העיר להכין קמפיין ממוקד בנושא מסר כי "חבל שבמקום לאפשר לנו לטפל בתושבים שלנו שעקורים 135 ימים מבתיהם ולחזק את החוסן של הקהילה שלנו, גורמים לנו להתעסק בהחלטה הזויה של פינוי נוסף. זה לא פינוי, זה גירוש! בסופ"ש האחרון כשהאזעקות לא פסקו, עוד רצנו ברחובות העיר קריית שמונה בין עשרות הטילים שנפלו בעיר וגרמו להרס רב, סיכנו את החיים שלנו ובכינו למראות בתים חדשים שנהרסו ותראו במה אנחנו מתעסקים היום. אנשים פשוט איבדו את זה. שיהיה ברור – לא נקבל שום פינוי בכפייה. אנחנו מבקשים מהתושבים שלנו לא להתייחס להודעות שהם מקבלים מהנהלת ישרוטל ולהישאר בבתי המלון. אנחנו לא כלי משחק של אף אחד. אפילו כח של הימ"מ לא יצליח להוציא את התושבים שלנו מבתי המלון. יש גבול לכל תעלול. מציע להנהלת ישרוטל לחזור בה מההחלטה ההזויה כי בכל מקרה תושבי קריית שמונה לא יתפנו לשום מקום, אז בשביל מה לגרום למהומה מיותרת שעושה רק נזק?! מלחמת חרבות ברזל היא לא המלחמה של קריית שמונה בלבד, אלא מלחמה של המדינה כולה. מעריכים ומוקירים את שאר הרשתות שלא מצטרפות להחלטה ההזויה והלא מוסרית של רשת ישרוטל שבזה הרגע חשפה את ערכיה – גוף כלכלי בלבד".

מנהל הפינוי בקריית שמונה אלעד קוז'יקרו מסר: "במשך למעלה מארבעה חודשים אנו עוסקים בבניית הקהילה שלנו ובשיקומה. הלכנו יד ביד עם רשת ישרוטל ונתנו בה את האמון ונעננו לבקשתה להפנות תושבים רבים לרשת. לצערנו הבנו כעת כי ניצלו אותנו וברגע שעונת החורף הסתיימה התבקשנו לצאת מהמלון בבושת פנים ולחפש מקום אחר כדי לפנות את החדרים למי שיכול לשלם יותר. הכסף שוב ניצח את הערכים. גם בימים אלה כאשר אנו מבקשים להרבות באהבת חינם נחשפנו לפנים הפחות יפות של גורמים עסקיים במדינת ישראל. תושבי קריית שמונה הם לא משחק ולא הפקר. נילחם על כבודנו בזכות ולא בחסד. שיהיה ברור, אף אחד מאיתנו לא ישפיל ראש וייצא מהמלון. גם אם נסולק נעשה את זה בראש מורם ובגאווה האופיינית לתושבים המדהימים שלנו. אני מקווה מאוד שאי שם בהנהלת ישרוטל יתעשתו ויבטלו את רוע הגזירה ויפה שעה אחת קודם".

11:40 | צה"ל תקף תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון. מטוסי קרב תקפו במהלך הבוקר תשתיות טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון. בנוסף, כוחות צה"ל ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום במרחב עלמא א-שעב ובמרחב א-דהירה.

אתמול | מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום תשתיות טרור ועמדת שיגור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר ג'בל בלאט שבדרום לבנון. בנוסף, צה"ל ביצע ירי ארטילרי להסרת איום לעבר מרחב ואדי חמול.