היום ה-39 למלחמה: השר גנץ בצפון – "בשטח יש דריכות ומוכנות להרחבת המערכה ככל שיידרש"

קול רגע
חדר חדשות | 14.11.23

עדכונים שוטפים:

20:20 | דיווח: שני רחפנים זוהו במרחב יפתח בגבול הצפון. מטרה אחת הופלה, מטרה נוספת ככל הנראה נפלה בשטח לבנון.

18:45 | צה"ל תקף לפני זמן קצר עמדת תצפית של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. בנוסף, זוהו מוקדם יותר היום שיגורים לעבר מרחב הר דב ולעבר מרחב מרגליות. וכן, מחבלים ירו מנשק קל לעבר מרחב משגב עם. צה"ל תקף את מקורות הירי

17:00 | יו"ר המחנה הממלכתי, השר בני גנץ סיים לפני שעה קלה ביקור בפיקוד הצפון, שם נפגש עם אלוף אורי גורדין וקיבל ממנו סקירה מבצעית על הגזרה הצפונית. בהמשך ביקר השר בחמ״ל העירוני של קריית שמונה יחד עם ראש העיר אביחי שטרן וראש מועצת מבואות חרמון בני בן מובחר, ובמטולה יחד עם ראש המועצה דוד אזולאי. בסיום הביקור אמר השר: "אני מבקש לשלוח חיזוק לכל תושבי הצפון והדרום שפונו מבתיהם. כולנו איתכם ומאחוריכם. אתם הרוח הגבית של כולנו. בשטח יש דריכות, פעילות מבצעית אפקטיבית ומוכנות להרחבת המערכה ככל שיידרש. אני רואה את ההתנהלות של נסראללה ושואל – האם הוא איבד קשר עם המציאות בשטח? את השאלה הזו צריכים עכשיו לשאול אזרחי לבנון וממשלת לבנון. אנחנו לא נחזור ל-6 באוקטובר גם כאן בגזרה אנחנו פועלים התקפית והמטרה ברורה – לאפשר לתושבים לחזור לפה בביטחון. אני מודע לפחדים המוצדקים והטבעיים של משפחות החטופים, שאכן מולנו אויב אכזר וחסר פני אנוש. גם בימים אלו וברגעים אלו אנחנו עושים כל המאמצים המדיניים וצבאיים כדי להחזיר את הבנות והבנים הביתה בשלום. עושים הכל כדי להחזיר את כולם, בכל אמצעי. אנחנו לא חוזרים עד שמבצעים את כל המשימות, ונמשיך להילחם עד שינוי המציאות בגבולותינו".

14:30 | מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מספר תשתיות טרור של ארגון חיזבאללה בשטח לבנון. כמו כן, טנק של צה"ל תקף חוליית מחבלים שניסתה לשגר טילי נ"ט משטח לבנון למרחב יפתח. במהלך היום, מחבלים שיגרו טילי נ"ט ופצצות מרגמה לעבר מוצבי צה"ל במרחב מרגליות, ערב אל עראמשה ויפתח ולעבר מרחב שומרה ומתת. צה"ל תוקף את מקורות הירי בשטח לבנון.

13:27 | אזעקות נשמעות ביישובי הגליל המערבי – אבן מנחם, זרעית, שומרה ושתולה. דיווח על ירי פצמ"רים

12:45 | ראש המועצה האזורית מרום גליל, עמית סופר, תקף בתוכנית "מדברים ברדיו" את ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק ואומר כי המצב הביטחוני בצפון היום הוא תוצאה של הנסיגה הישראלית מלבנון.

11:45 | עקב הערכת מצב של צה"ל, תושבי משגב-עם, מנרה, יפתח, מלכיה נדרשים להיכנס למרחבים המוגנים עד הודעה חדשה, הצירים הבאים סגורים לתנועה – צומת מלכיה לכיוון צפון, צומת רמות נפתלי לכיוון צפון, צומת מרגליות לכיוון מערב.

11:15 | דיווח על ירי נ"ט לעבר רכס רמים

07:00 | למרכז הרפואי לגליל הובאו אתמול שני פצועים הסובלים מפגיעות רסיסים (הגיעו מאזור נטועה). לאחר שעברו הערכת מצב בחדר ההלם וצילומי הדמיה, הוכנסו השניים לחדר ניתוח. בתום הניתוח הועבר אחד הפצועים, בן 31, לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ כללי, כשהוא מורדם ומונשם. מצבו מוגדר קשה ויציב. הפצוע השני, בן 25, הועבר לאישפוז במחלקה כירורגית. מצבו מוגדר בינוני ויציב.

00:38 | דובר צה"ל: "מספר שיגורים זוהו לפני זמן קצר משטח לבנון לעבר מוצב צה"ל סמוך לגבול במרחב מלכיה. אחד מהשיגורים יורט על ידי לוחמי ההגנה האווירית והשאר נפלו בשטח פתוח. בנוסף, מטוסי קרב תקפו אתמול בשעות הערב תשתיות טרור של ארגון חיזבאללה בשטח לבנון, זאת בתגובה לירי שהתבצע לעבר שטח ישראל לפני כן. במהלך התקיפה הושמדו מספר מפקדות צבאיות בהן פעלו מחבלי הארגון"

00:00 | ההסלמה הנמשכת בגבול הצפון הובילה אתמול את הרמטכ"ל לסיור בצפון שבסיומו שלח מסר לחיזבאללה אך גם לתושבי הצפון שדורשים פעולה נגד אירגון הטרור – "המשימה שלנו היא להביא ביטחון. המצב הביטחוני לא יוותר באופן שבו תושבי הצפון לא ירגישו בטוחים לחזור לבתיהם"

קרא עוד: