"המחיר שאני שילמתי לא מגיע להנהגה הזאת, לעם לא מגיע הנהגה כזאת"

עמי כברי ואביטל גונן | מלחמת "חרבות ברזל" | 13.10.23

ביום גיוסו התראיינו דייב ועילי עזר לראיון משותף בחדשות 12 וסיפרו על התחושות והמחשבות לקראת הגיוס. במהלך הקרבות בדרום נפל עזר בקרב על אוגדת עזה חצי שנה בלבד מאז שהתגייס.

הבוקר (ו') שוחחו עמי כברי ואביטל גונן עם דייב, אביו של טוראי עילי, משפיים, חייל במפקדת אוגדת עזה, בן 18 בנופלו.

דייב: "אנחנו עם שנלחם בממשלה שלו, עם שהממשלה שלו לא מתפקדת. אנחנו עם שכל פעם מחדש מתגלים בו כוחות מדהימים, מתגלה בו שכל ואיכות אנשים מטורפת. לא מגיע לנו שאלה יהיו האנשים שישלטו בנו, זה לא קשרו לימין או שמאל ושטחים או לא שטחים, זה קשור לשיסוי התמידי וכל כך הרבה דברים שנעשים רק כדי לשמור כוח, כבוד וכסף – זה לא מגיע לנו".

עילי עזר, ז"ל

"אנחנו נותנים כל מה שיש לנו, אני נתתי את היקר לי מכל, אבל אני לא היחיד וזה לא עילי או מה שהוא עשה כי הוא לא יכול היה לעשות אחרת ככה הוא חונך. ככה אני שררתי ולעילי לא הייתה לא ברירה אחרת והיה ברור לי שאם הוא יקלע למצב כזה זה מה שהוא יעשה וכך הוא יפעל. זה לא גורם לי גאווה או התנפחות חזה זה גורם לי עצב עמוק. השלטון הזה לא מגיע לעם – תתעוררו. המדינה ראויה לכל טיפת דם, המנהיגות לא ראוי לעם הזה, יש פה כוחות וכישרונות מופלאים, יש פה לב ענק של אזרחים וזה לא מגיע לנו מה שקורה בשם הישרדות והישמרות בשלטון. הכאב הפרטי שלי לא ייגמר אבל לא מגיע לנו כעם המצב הזה".

"עילי התחיל לעשות מוזיקה בגיל 11 הוא ניגן כמעט על כל כלי אפשרי והתחבר עם חבר בשם ירון. כל פעם שחזרתי מהעבודה ראיתי אותם מנתחים טקסטים ומילים עמוקות ואמרתי להם אתם לא מתביישים שני ילדים מצפון תל אביב לנתח מילים כאלה עמוקות? לא תיארתי לעצמי שזה יפגוש אותנו אחרי שנתיים. אני גאה בו בטירוף, הוא רצה ללמוד מוזיקה בברלין ולהתפתח ולחוות וניסינו אני ואימא שלו להעניק לו כל מה שאפשר לחוות. אי אפשר לברוח מגורל, אבל המחיר שאני שילמתי לא מגיע להנהגה הזאת".

האזינו לשיר: לעוף אל השמיים