השר גלנט בצפון: "עלינו להיערך בדריכות לכל אפשרות – צפויים בפנינו אתגרים גדולים יותר"

קול רגע
חדר חדשות | 21.10.23

שר הביטחון יואב גלנט, קיים הבוקר (שבת) הערכת מצב מבצעית באוגדה 91, יחד עם מפקד האוגדה תת-אלוף שי קלפר, מפקדי החטיבות וקצינים נוספים בסדיר ובמילואים. השר קיבל סקירה על פריסת הכוחות על קו הגבול וביישובים הסמוכים, ושמע מהמפקדים על פעולותיהם להגנה על הישובים ולסיכול הטרור במרחב. שר הביטחון קיים שיח עם החיילים והחיילות בשטח, הביע את הערכתו על פעילותם והדגיש כי עליהם לשמר עירנות ומוכנות לכל פעולה. בהמשך, השר גלנט נפגש עם ראשי ערים ומועצות בצפון, ועמד על המענה הניתן לתושבים שפונו מבתיהם. שר הביטחון חיזק את ראשי הרשויות על ניהול המצב בעורף בצל הלחימה.

בשיחה עם החיילים באוגדה אמר השר: "לפני שבועיים בדיוק נפתחה עלינו מלחמה על ידי החמאס בדרום. המלחמה הזאת נועדה לרצוח, לחטוף, לאנוס ולפגוע בילדים, בניצולי שואה, ובנשים. אבל יותר מזה, היא הוסרטה, צולמה ונשלחה על מנת להרתיע את מדינת ישראל מארגון החמאס. אנחנו נהפוך את המשוואה הזאת ב-180 מעלות, היום בו החלה המתקפה ייזכר כיום שבו החלה השמדה סופית ומוחלטת של ארגון החמאס".

"חיזבאללה החליט להשתתף בלחימה, אנחנו גובים ממנו מחירים כבדים. אני רואה את ההיערכות של האוגדות והחטיבות ואת מערכי ההגנה והמוכנות. החובה שלכם היא לבצע את כל ההכנות: גם בהגנה וגם לכל דבר אחר שיידרש. אנחנו במלחמת אין-ברירה. נפעל בכל מקום שנדרש וננצח במלחמה".

"אני רוצה להביע הערכה גדולה לחיילים, לחיילות ולמפקדים שהגיעו בשריקת פתיחה, מי שחייב ומי שלא, והמשמעות של זה היא פריסה מאוד רחבה, הגנה בכל נקודה בשטח, פעולה של אנשי מילואים בכל מקום, זה נעשה בצורה מאוד מרשימה וגם התהליך שבו אנחנו פועלים ביוזמת האוגדה. אני מניח שהאתגרים יהיו יותר גדולים ואתם צריכים לקחת את הדבר הזה בחשבון, להיות מוכנים כקפיץ דרוך לכל מצב. מדינת ישראל, מערכת הביטחון וצה"ל, גאים בכם ובעיקר סומכים עליכם".