כתב אישום הוגש נגד קטין מהצפון בגין הסתה לטרור הכנת מטענים ועבירות ירי, תושב שפרעם מואשם ברצח

חדר חדשות | 01.04.24

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת מחוז צפון נעצר בתאריך 03/03/24 קטין בן 17 תושב הצפון בעקבות התבטאות ברשתות החברתיות שהעלו חשד לביצוע עבירת הסתה. במהלך חקירתו ביחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) של מרחב עמקים והשב"כ עלה כי הקטין למד ורכש מרכיבים שונים מהם ייצר מספר מטעני חבלה שאת חלקם פוצץ כניסוי ואת חלקם מכר. כמו כן, ממצאי החקירה לימדו כי בנוסף ליצור המטענים הביע הקטין תמיכה בארגון הטרור חמאס ואף לקח חלק במספר לוויות של מחבלים בג'נין. בנוסף תועד במספר רב של סרטונים ותמונות כשהוא מבצע ירי, אוחז בכלי נשק ולבוש בסממני ארגון טרור.

במסגרת חקירתו הצליחו החוקרים להגיע גם לשני קטינים נוספים ובגיר תושבי הצפון החשודים גם הם במספר עבירות ירי וכן בהכנת מטענים. הבוקר, בסיום חקירה מורכבת במחוז הצפוני והשב"כ יוגש כנגד הקטין החשוד המרכזי כתב אישום באמצעות עו"ד ריאן סאלח מפרקליטות מחוז צפון (פלילי) בגין למעלה מ-20 מקרים. בנוסף כנגד שאר המעורבים יוגשו כתבי אישום הבוקר.

פרקליטות המדינה הגישה לבית המשפט המחוזי בחיפה כתב אישום נגד תושב שפרעם שרצח את אשתו בדקירות סכין. מכתב האישום שהגיש עו"ד יניב זוהר מפרקליטות מחוז חיפה עולה כי הנאשם (58) והמנוחה (53) היו נשואים ונולדו להם חמש בנות. שנות נישואיהם של הנאשם והמנוחה היו רצופות בעימותים ובאלימות של הנאשם כנגד המנוחה. באחת מהפעמים המנוחה אף עזבה את הבית למשך כחודשיים אך לנוכח בקשות הנאשם חזרה להתגורר עמו. בהמשך לאמור ונוכח המשך העימותים והיחסים הקשים ביניהם, המנוחה החליטה לעבור להתגורר בדירה שכורה. הנאשם כעס ולא השלים עם עזיבת המנוחה וניסה פעמים רבות לשכנע את המנוחה לחזור בה מהחלטתה, אך המנוחה סרבה לבקשותיו ולבסוף אף חדלה לענות לשיחות הטלפון שלו. בשלב זה החל הנאשם לאיים על בנותיהן כי ירצח את המנוחה ובאחת הפעמים אף אמר לאחר מהבנות כי "ידפוק אותה ברכב וירצח אותה".

לפני מספר חודשים החליטה המנוחה למכור את הבית המשותף על מנת לקבל את חלקה בשוויו, והדבר עורר את זעמו של הנאשם. לאור האמור לפני כחודש המתין הנאשם ברכבו בסמוך לבית המנוחה. עת יצאה המנוחה עם רכבה מביתה מיהר הנאשם להתקדם לעברה והתנגש באופן מכוון ברכבה של המנוחה. מעוצמת הפגיעה הוטחה המנוחה הצידה ונשכבה על המושב קדמי של הרכב. אז ניגש הנאשם אל רכבה של המנוחה, דקר אותה בכל חלקי גופה ונמלט מהמקום. כתוצאה ממעשיו נגרם מותה במקום. לנאשם יוחסו עבירות של רצח בנסיבות מחמירות; איומים ותקיפת בן זוג הגורמת חבלה של ממש.