כתב אישום הוגש נגד שני תושבי עין מאהל בחשד לקידום פעילות טרור

חדר חדשות | 11.02.24

כתב אישום הוגש נגד שני תושבי עין מאהל ראמי חביבאללה וחאלד סאלח. על פי כתב האישום חביבאללה חשוד בקידום פעילות טרור בשטחי ישראל בהכוונת פעילי חמא"ס בחו"ל.

בחקירתו בשב"כ ובמשטרה עלה כי בעקבות הלחימה ברצועת עזה החליט חביבאללה על דעת עצמו להציע לפעילי חמאס מחו"ל לקדם פעילות טרור בישראל. חביבאללה שלח לפעיל חמאס תמונה של מפעל ביטחוני באזור מגוריו ואת מיקומו המדויק, במטרה שארגון החמאס יבצע ירי רקטות לעבר מפעל זה.

בנוסף, פעל חביבאללה בהנחיית ארגון הטרור לגייס נוספים בקרב ערביי ישראל לטובת קידום פעילות טרור בישראל. במסגרת זו, פנה למספר אזרחים והציע להם לקחת חלק בפעילות הטרור המתוכננת.

ביניהם חאלד סאלח, תושב עין מאהל בן 35 אשר ונעצר גם הוא  ובחקירתו עלה כי הסכים לבצע פעילות טרור יחד עם חביבאללה והציע לספק את אמצעי הלחימה לטובת הפעילות. מעורב נוסף הקשור בפעילות נעצר במעצר מנהלי.

בתום חקירתם בשב"כ וביחידה המרכזית של מחוז צפון יוגשו הבוקר 11/02/2024 לבית המשפט המחוזי בנצרת כתבי אישום חמורים נגד השניים. כתב האישום ובהן עבירות של סיוע בעניינו של ראמי חביבאללה מייחס לו שורה של עבירות ביטחון לאיוב במלחמה, מגע עם סוכן חוץ, פעולה אסורה ברכוש למטרות טרור, קשירת קשר לביצוע מעשה טרור ועוד. בעניינו של ח'אלד סאלח הוגש כתב אישום המייחס לו עבירה של קשירת קשר לביצוע מעשה טרור.

מדובר בפעילות חמורה של אזרחים ישראליים אשר רקמו תכנית זדונית עם פעילי חמאס בזמן שמדינת ישראל מצויה בעיצומה של לחימה כנגד אותו ארגון טרור. פעילות זו סוכלה בשלבים ראשוניים עוד בטרם הספיקו חברי החוליה להוציא לפועל את התכנית לפעילות טרור בתוך ישראל.

שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל רואים בחומרה רבה כל מעורבות של אזרחי ישראל בפעילות המסכנת את ביטחון המדינה, ימשיכו לפעול בהתאם לסמכות הנתונה להם בחוק ויינקטו בכל האמצעים העומדים לרשותם בכדי לסכל איומים באופן ממוקד מול גורמי האיום בחברה הישראלית, מבלי שהדבר יפגע ברוב הנורמטיבי בחברה.

ניצב משנה אייל הררי, מפקד היחידה המרכזית של מחוז צפון: "היחידה המרכזית (ימ"ר) של המחוז הצפוני בשיתוף פעולה מצוין עם שרות הביטחון הכללי והפרקליטות פועלים ומסכלים איומי טרור אשר מטרתם לפגוע בחברה הישראלית. מקרה זה ממחיש עד כמה נחישותם של גורמי הביטחון הביאו לתפיסת המחבלים ובכך מנעו את הפיגועים שהיו מביאים אבדות קשות בקרב אזרחי ישראל"