קונינסקי: "מקווה שהאירוע חד פעמי, חלק מהמרקם זה שותפות ושכנות טובה ואני מקווה שזה לא יפגע"

ירין דורון | מדברים ברדיו | 03.07.24


פיגוע טרור בכרמיאל: המשטרה ממשיכה לחקור את פיגוע הדקירה שהתרחש בשעות הצהריים בעיר שבו נדקר ונרצח צעיר בשנות ה-20 לחייו ופצע קשה צעיר נוסף. בני משפחתו של המחבל, ג'ואד רביע, צעיר כבן 20 מנחף, נעצרו כשגם מהקניון עצמו הוצאו באזיקים בני ממשפחה שעבדו במקום.

זמן קצר לאחר הפיגוע התייחס ראש עיריית כרמיאל, משה קונינסקי וקרא לשמור על מרקם החיים באזור: "עשבים שוטים יש בכל מקום, נקבל את כל המידע ונחשוב יחד איך מתמודדים כי אזור הקיום שלנו חלק מהמרקם זה שותפות והשכנות הטובה ואני מקווה שזה לא יפגע. כולנו לחוצים בתקופה הזאת ויש לא מעט סימני שאלה וחוסר וודאות. אנחנו נערכים לכל תרחיש, נלמד את המקרה ונקווה שהוא חד פעמי. תחושת הביטחון? עושים הרבה כדי לשמור על ביטחונם ובטיחותם של תושבי העיר ונסיק מסקנות ואם נרגיש שיש לשנות חלק מההנחיות נשנה".

"אנחנו יודעים שיש אלימות בחברה הערבית וכל ראשי הרשויות אומרים עשרות פעמים שיש צורך לטפל בצורה מעמיקה בכל מה שקורה באזור, לצערנו זה מחלחל וצריך לעצור את זה כמה שיותר מהר ולנהוג ביד קשה עם כל המשמעותיות של זה".

אלון אזולאי, חבר המועצה: "התוצאה היא קשה מאוד ולצערי זה הגיע פתחנו. דווקא בשעה זו צריכים לתגבר את הקניונים והעיר כי הילדים נמצאים בחופשה ואנחנו בזמן מלחמה ואני לא רואה מספיק סיורי ביטחון וזה משגע אותי. לצערי הרב במקום לתת ציונים שראש העיר יבנה מערך ביטחון בעיר דווקא בזמן מלחמה ושהילדים שלנו בחופש הגדול. אני מקווה שהמשטרה איך נכנסה סכין לקניון. יש פה כעס אדיר ויש פחד של האוכלוסייה הכרמיאלית".

מ"מ ראש העיר, פנחס סירוקה: "אירוע עצוב שקורה פעם ראשונה בכרמיאל, אנחנו עיר מטרופולין לכל תושבי האזור ולא ידענו אירועים כאלה. רוצח שגר באזור זה אירוע דרמטי, תמיד יש עשבים שוטים אבל זה אירוע לא פשוט. אנחנו מתחילת המלחמה ועוד מ"שומר חומות" העיר נערכה לכל תרחיש, הוקמו כיתות כוננות ואנשים עם נשקים ארוכים, אנחנו מודעים לאזור הרגיש שאנחנו נמצאים. ראש העיר נמצא בדיאלוג קבוע עם ראשי הרשויות באזור לשמור על שגרה והצלחנו. היום קרה משהו חמור ומה יהיו ההשלכות של זה אנחנו לא יודעים. האבטחה תוגברה בכל רחבי העיר יש נוכחות של כוחות שיטור ברחובות הראשיים ובקרבת קייטנות ופארקים, הפקת לקחים מה צריך לעשות ומי צריך להכניס לעיר ומי לא זה נעשה אחר כך ולא על רגע אחת".

מעיריית כרמיאל נמסר: "כרמיאל עברה היום לראשונה פיגוע חבלני. מחבל ארור החליט לרצוח ולפגוע מרקם היחסים העדין כאן בלב הגליל. ליבנו עם משפחת הנרצח ואנו מאחלים החלמה מהירה לפצוע. בשעה זו נחזק את כוחות הבטחון הנאלצים להתמודד בתקופה מאתגרת זו בכל הזירות האפשריות. עם היוודע דבר הפיגוע הקשה הגיעו אל המקום כוחות בטחון והצלה רבים ובהם הכוחות העירוניים יחד עם צוותים של עובדים סוציאלים על מנת לסייע בכל הנדרש. אל המקום הגיע ראש העיר משה קונינסקי שקיבל עדכון ממפקד המחוז הצפוני ניצב שווקי תחאוכה ומפקד מרחב גליל נצ"מ ויקטור בוסקילה. מיד לאחר מכן הוביל ראש העיר הערכת מצב בחמ"ל העירוני יחד עם הצוות לשעת חירום. בתיאום עם המשטרה סוכם על תגבור כוחות משמעותי בכרמיאל".