228 ימים של מלחמה | השר גלנט בהר דב: "מי שתוקף את רוה"מ או שר הביטחון ורוצה לקחת אותם לבית הדין בהאג תוקף את חיילי צה"ל"

ישראל במלחמה | 21.05.24

עדכונים שוטפים:

23:40 | אזעקות בשעה זו ביישובים מעיין ברוך ודפנה

23:05 | סגירת שטח מרחב מירון: בהמשך לחוק להסדרת אירוע הילולת רבי שמעון בר יוחאי בהר מירון (הוראת שעה), התשפ"ד-2024, ולקראת אירוע הילולת הרשב"י בהר מירון, חתם מפקד פיקוד העורף על צו לסגירת השטח במרחב מירון. הצו ייכנס לתוקפו החל מהיום (ג׳) 21.5.2024 בשעה 23:00, ועד ליום ב׳ 27.5.2024 בשעה 12:00. פיקוד העורף מבהיר כי הכניסה למרחב מירון אסורה בהחלט ומבקש מהציבור לגלות עירנות ולא להיכנס למרחב. כל הגעה לשטח הסגור היא בהתאם להיתרים שניתנו מכוח החוק. הגעה לשטח הסגור ללא תיאום ואישור מראש מסכנת את ביטחון הציבור וחיי האדם.

19:54 | שר הביטחון יואב גלנט, סייר היום במרחב הר דב יחד עם מפקד חטיבה 188 אלוף-משנה אור וולוז׳ינסקי ומפקדי הגדודים הפועלים בגזרה. השר גלנט קיבל סקירה על פעילות הכוחות במשימות ההגנה על היישובים ובפעולות ההתקפה נגד מחבלי חיזבאללה, ועמד על האתגרים המשתנים והצורך בגביית מחיר כבד מהאויב. שר הביטחון גלנט אמר בשיחתו עם הלוחמים: "בזמן שאתם נמצאים כאן ומחזיקים את הצפון יש כוחות שלוחמים עכשיו ברפיח ובג'באלייה והכוחות האלה מבצעים את המשימות. אנחנו את ארגון החמאס מפרקים. הלחימה בדרום נתנה לצה"ל הרבה מאוד ניסיון שמשרת אותנו למה שקורה בצפון. שאנחנו היינו בדרום, אני זוכר את השבועות הראשונים שהלכתי ודיברתי עם הלוחמים בשטח, כולם הסיבור לי שאנחנו לא נעשה כלום, ראיתם מה נעשה ועוד נעשה – תתכוננו. משימת הגנה היא משימה יותר קשה ממשימת התקפה, צריך כל הזמן להיות בכוננות, כל הזמן להיות בערנות, כל הזמן להיות מוכנים לדברים״.

״מדינת ישראל נמצאת תחת התקפה שהיא התקפה של גורמי טרור שיורים, יש מאבק בשביל לשלול מאיתנו את הזכות להגן על עצמנו וזה מונע דרך גורמים עוינים – ברשות הפלסטינית, בחמאס, במקומות אחרים, חיזבאללה, איראן, שההיגיון של זה זה גם מערכה בינלאומית. מי שתוקף את ראש הממשלה או את שר הביטחון ורוצה לקחת אותם לבית הדין בהאג תוקף את חיילי צה"ל. אין לאף אחד בעולם זכות מוסרית לבקר את מדינת ישראל ואת היכולות שלה ואת הדרך שבה אנחנו נוהגים. חשוב לי מאוד שאתם תבינו שאנחנו נלחמים במלחמה הכי צודקת שמדינת ישראל נלחמה אי פעם. מי שעכשיו מנסה לתקוף אותנו דרך כל מיני בתי דין בינלאומיים זה רוצחים שהרגו ילדים ואנסו נשים וחטפו זקנים שחלק מהם ניצולי שואה ומחזיקם אותם בעזה. לכן, אנחנו עם התופעת רשע הזאת אנחנו נלחמים עד שאנחנו מחסלים אותה. אז שוב, תודה והערכה קודם כל למפקדים משמובילים את הכוחות".

17:17 | אזעקה בשעה זו ביישוב ברעם

09:32 | חשד לכלי טיס עוין בגרונות הגליל, גורן, חניתה, אילון, יערה, אדמית וערב אל עראמשה

09:30 | חשד לכלי טיס עוין בגרונות הגליל, גורן, חניתה, אילון, יערה, אדמית וערב אל עראמשה

08:41 | צה"ל חיסל את מפקד מערך הרקטות והטילים בגזרת החוף בארגון הטרור חיזבאללה. אמש, צה"ל תקף וחיסל באמצעות כלי טיס של חיל האוויר במרחב צור שבלבנון את המחבל, קאסם סקלאווי, מפקד מערך הרקטות והטילים בגזרת החוף בארגון הטרור. המחבל סקלאווי היה אחראי בתפקידו על תכנון והוצאה לפועל של מתווי ירי רקטות רבים לעבר העורף הישראלי. במסגרת תפקידו עסק בקידום ותכנון שיגורי רקטות וטילי נ"ט לעבר מדינת ישראל ממרחב החוף בלבנון. בנוסף, מטוסי קרב תקפו משגר של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב רמיה.

07:00 | שריפה גדולה פרצה אמש במרחב מטולה כתוצאה מירי מלבנון. 2 צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן פעלו אתמול משעות הערב בשריפה שפרצה בשטח פתוח במרחב מטולה, כתוצאה מירי משטח לבנון. לוחמי-האש פעלו בשטח יחד עם צוותי רשות הטבע והגנים ומתנדבי "שומרי הבית" של כיתת הכוננות במטולה, אשר צוידו בטנדר כיבוי והוכשרו לפעולות ראשונות של כיבוי והצלה עד להגעת לוחמי-האש לזירה. במהלך פעולות הכיבוי ביצע מפקד מחוז צפון תת-טפסר יאיר אלקיים הערכת מצב עם ראש מועצת מטולה דוד אזולאי בחמ"ל היישובי. רב-רשף שמעון אוחיון, מפקד האירוע: "השריפה נעה בחזית אש גדולה ולאחר מאמץ של מספר שעות, יחד עם צוותי רט"ג ומתנדבי "שומרי הבית" של מטולה, בלמנו את התפשטות האש לעבר היישוב והמוצבים הסמוכים".

בהמשך להתרעות במרחב הגליל המערבי הלילה, זוהו מספר שיגורים בודדים שנפלו בשטחים פתוחים.

הלילה | אזעקות בגליל המערבי שומרה, שתולה, נטועה ואבן מנחם. אתמול: אזעקות הופעלו לאורך היום ביישובים בקו העימות, דיווח על נפילות ברכס רמים. צה"ל תקף בדרום לבנון.