241 ימים של מלחמה | הצפון בוער: מספר בתים ניזוקו משריפות הענק בגליל, צה"ל הודיע 4 חטופים נהרגו בשבי

ישראל במלחמה | 03.06.24

עדכונים שוטפים:

23:40 | הצפון בוער: עמיעד – במקום פועלים 10 צוותי כיבוי ו-7 צוותים נוספים בדרכם. המאמץ המרכזי לבלום את האש ולהגן על היישוב כחל. אין סכנה למחנה עמיעד. הצוותים הגיעו להכלה של השריפה בחזית הצפון מזרחית. לצד לוחמי האש מסייעים כוחות מרט״ג, קק״ל, משטרת ישראל וצה״ל.

קריית שמונה ורכס רמים – 13 צוותי כיבוי ממשיכים בפעולות כיבוי ובהגנה על קו הבתים.

קרן נפתלי – 5 צוותי כיבוי עובדים ב-2 גזרות לבלימת התפשטות האש ולהכלת השריפה.

לוחמי האש נאבקים בשריפות ברחבי המחוז זה למעלה מ-13 שעות בתנאי מזג אוויר קיצוניים ותוך חתירה למגע להגנה על הבתים, להציל חיים ורכוש. לצד צוותי הכיבוי ממחוז צפון פועלים גם צוותים ממחוז חוף וממחוז מרכז וכן כבאים כתומים של פיקוד העורף אשר מתגברים את הכוחות ומסייעים במאמצי הכיבוי.

23:25 | דוברות המשטרה: כוחות משטרה של המחוז הצפוני פועלים בשעות האחרונות במספר מוקדי שרפות שפרצו באזורים שונים באצבע הגליל החל משעות הצהריים. חפ"ק משולב של כוחות הביטחון וההצלה פועל במקום ובהתאם להערכת מצב שבוצעה בין הגופים הפועלים בשטח הוחלט על פינוי מספר בתים מתושבים שנשארו בעיר קרית שמונה בקו ראשון לשטחים הפתוחים. כוחות המשטרה עוסקים כעת בפינוי הבתים, מכווינים את התנועה ומבצעים סריקות באזורים השונים בעוד כוחות הכיבוי בסיוע גורמים שונים מסייעים בפעולות הכיבוי.

22:35 | השריפה בעמיעד: במקום פועלים 8 צוותי כיבוי מכלל תחנות מחוז צפון במספר גזרות על מנת לבלום את התפשטות האש. המאמץ המרכזי להגן על היישוב כחל ועל מתקן צבאי סמוך. אל הכוחות בשטח הצטרפו צוותי כיבוי מפיקוד העורף וצוותי כיבוי נוספים ממחוז מרכז של כבאות והצלה לישראל עושים דרכם למקום. משטרת ישראל חסמה את כביש 85 לשני הכיוונים מצומת קדרים לעמיעד.

21:53 | משטרת ישראל חסמה לתנועה את ציר 85 בין צומת עמיעד למחלף קדרים בשני הכיוונים בעקבות שריפה שפרצה באזור היישוב כחל וכרגע התקדמה לציר 85. שוטרי המחוז הצפוני יחד עם שוטרי אגף התנועה מבצעים במקום הכוונת תנועה וכוחות כב"ה מבצעים בשטח פעולות כיבוי.

21:38 | הצפון בוער: משירותי הכיבוי נמסר כי השריפה מתפשטת לעבר שכונת בימת תל חי בצפון העיר. צוותי הכיבוי במקום נלחמים בלהבות הגבוהות כדי למנוע התפשטות לעבר הבתים. כרגע ניתן לדווח על מספר חצרות ופרגולות שנדלקו וכן גג של בית שנתפס באש.

21:00 | הודעת עדכון מהמועצה האזורית עמק יזרעאל. בשל תקלה טכנית נפל טיל מיירט בשדות, סמוך לדברת ואחוזת ברק, אין נזק או נפגעים.
נבקש לחדד שמדובר בתקלה טכנית ואין כל שינוי בהנחיות פיקוד העורף לאזורנו. נציין ששריפה פרצה האזור

20:56 | אזעקה ביישוב סאסא

20:45 | נציגי צה״ל הודיעו היום (ב׳) למשפחותיהם של חיים פרי, יורם מצגר, עמירם קופר ונדב פופלוול זכרם לברכה, אשר נחטפו באכזריות לשטח רצועת עזה, כי הם אינם בין החיים וגופותיהם מוחזקות בידי ארגון הטרור חמאס. ההחלטה לקבוע את מותם התבססה על מידע מודיעיני ואושרה על ידי ועדת מומחים של משרד הבריאות ובשיתוף משטרת ישראל, משרד הדתות והרב הראשי לישראל. נסיבות מותם בשבי חמאס, נמצאות עדיין בבדיקה על ידי כלל גורמי המקצוע. צה״ל פועל במגוון רחב של שיטות במטרה לאסוף מידע אודות החטופות והחטופים שנותרו ברצועת עזה. צה״ל ויתר גופי הביטחון ימשיכו ללוות את משפחות החטופים ככל שידרש ועד לחזרתם הביתה.

20:23 | אזעקות הופעלו ביישובים בצת, שלומי, ומצובה

19:55 | חשד לכלי טיס עוין ביישובים אבני איתן, אלי עד, כפר חרוב, מיצר, בני יהודה וגבעת יואב, חספין, נוב, נטור, אפיק, מבוא חמה, גשור, נאות גולן ורמת מגשימים

19:50 | אזעקות כעת ביישוב חיספין ורמת מגשימים

17:31 | אזעקות כעת ביישובים שתולה ונטועה

17:19 | תושבי רחוב קק"ל בקריית שמונה שנשארו בעיר התבקשו להתפנות מיידית מהבתים. צוותים של לוחמי האש, משטרת קריית שמונה, היקל"ר, ופלוגת הכוננות נמצאים בשטח בכוחות מתוגברים יחד עם מפקד המחוז תת טפסר יאיר אלקיים במטרה להשתלט על האש ולמנוע את התפרצותה לקו הבתים הראשון.
דובר העיר קריית שמונה דורון שנפר: "בהוראת כוחות הכיבוי ומשטרת קריית שמונה התחלנו בפינוי התושבים שמתגוררים ברחוב קק"ל ושנשארו בעיר למרות הפינוי. אנו עוברים מבית לבית ומבקשים ממי שנמצא בבתים להתפנות מייד. תושבי העיר שהתפנו יכולים להיות רגועים. אנחנו כאן שומרים לכם על הבית! נמשיך לעדכן".
מפקד המחוז תת טפסר יאיר אלקיים: "נישאר כאן עד שנשתלט על האש ונשמור על הבתים של התושבים. נילחם על כל בית. נעבוד בלי הפסקה עד שנכבה את האש".

14:31 | חשד לכלי טיס עוין: מלכיה, דישון, רמות נפתלי, יפתח, אביבים, ברעם ויראון

14:22 | מפקד פיקוד הצפון לראשי רשויות בצפון: "אני נחוש להמשיך לפעול ביחד איתכם, ביחד עם התושבים להשלמת המשימה – שינוי המצב הביטחוני בצפון. אין לי ספק שהביטחון יחזור". מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, נפגש אתמול (א׳) עם ראשי הרשויות בצפון. במסגרת הפגישה התקיים שיח עם ראשי הרשויות, בו סקרו קצין האג״ם וקצין המודיעין של פיקוד הצפון, הוצגו עיקרי הערכת המצב עד כה ותהליכי האצת המוכנות להמשך הלחימה בגזרה. האלוף הביע הערכה לראשי הרשויות והמועצות, שמפגינים מנהיגות אמיתית ומסירות, פועלים בשיתוף פעולה הדוק עם צה״ל ומהווים חלק בלתי נפרד מהשמירה על הביטחון בגזרה. מדברי מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין: "אנחנו במאמץ מבצעי מאוד רחב כדי לאתר את התשתיות של חיזבאללה ולהשמיד אותן. את המשימה הזו אני נחוש לעשות יחד איתכם. זה חלק משמעותי מתחושת הביטחון, אנחנו ננהל את זה ביחד. אני נחוש להמשיך לפעול ביחד איתכם וביחד עם התושבים כדי לחצות את התקופה המאוד מורכבת הזאת – ואין לי ספק שהביטחון יחזור".

13:55 | חשד לכלי טיס עוין: נאות מרדכי, עמיר, כפר סאלד, שדה נחמיה, גונן, להבות הבשן, כפר בלום, שמיר

13:48 | חדירת כלי טיס עוין: מטולה, מעיין ברוך, מרכז אזורי מבואות חרמון, מלכיה, תל חי, יפתח, מרגליות, משגב עם, בית הלל, רמות נפתלי, מנרה, קריית שמונה, כפר גלעדי, כפר יובל, דישון

12:55 | שריפת יער באזור רכס רמים, לוחמי-האש פועלים במקום. 9 צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן פועלים בשעה האחרונה בשריפת יער ברכס רמים. מפקד האירוע, רשף אושרי אלמקייס: "לוחמי האש במאמץ רב לבלימת חזיתות האש שמתפשטות בחסות הרוחות החזקות. נכון לשעה זו אין שליטה באירוע". במקביל, נמשכים המאמצים של צוותי הכיבוי בשריפת הענק שפרצה אתמול בגולן כתוצאה מירי טילים. טייסת הכיבוי "אלעד" מסייעת לכוחות על הקרקע בפעולות הכיבוי.

08:46 | צה"ל איתר את גופתו של דולב יהוד ז״ל. אותרה גופתו של דולב יהוד ז״ל בקיבוץ ניר עוז, זאת לאחר חקירה מאומצת של יחידת אית״ן בשיתוף אנתרופולוגים ולאחר זיהוי מדעי. דולב יהוד ז״ל, בן קיבוץ ניר עוז, שימש כחובש באיחוד הצלה ובמד״א. במהלך מתקפת הטרור יצא מביתו על מנת לסייע ולהציל חיים. דולב ז״ל נרצח על ידי ארגון הטרור חמאס ב7 באוקטובר, כ״ב בתשרי התשפ״ד, וגופתו אותרה בקיבוץ ניר עוז. לאחר הליך זיהוי שבוצע על ידי גורמי רפואה במכון הלאומי לרפואה משפטית ומכון הצבי בשורה, נציגי צה״ל מסרו הודעה למשפחה. צה״ל משתתף בצער המשפחה בשעה קשה זו.

08:20 | אזעקות הופעלו ביישובים חורפיש, מתת ואלקוש

08:18 | דובר צה"ל: משגר ומבנים צבאיים; צה"ל תקף מטרות של חיזבאללה בשלושה מרחבים בדרום לבנון. מטוסי קרב תקפו במהלך הלילה משגר ומבנים צבאיים של ארגון הטרור חיזבאללה במרחבים א-נקורה, מארון א-ראס ואלחיאם שבדרום לבנון.

אתמול | מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה בלאחר יום אינטנסיבי של אש בצפון, מספר כלי טיס חדרו לשטח ישראל, שריפות ענק התפשטו בשטחים פתוחים באזור קצרין