254 ימים של מלחמה | הותר לפרסם: סרן (מיל') איתן קופלוביץ בן 28, מהושעיה נפל בקרב בצפון רצועת עזה

ישראל במלחמה | 16.06.24

עדכונים שוטפים

23:00 | דובר צה"ל לתקשורת הזרה: ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון מסלים את התקפותיו נגד ישראל. מאז שהחליט להצטרף למלחמה שהחל חמאס ב-7 באוקטובר, חיזבאללה ירה למעלה מ-5,000 רקטות, טילי נ״ט וכטב״מים חמושים מלבנון לעבר משפחות, בתים וקהילות ישראליות. התוקפנות הגוברת של חיזבאללה מביאה אותנו לסף של מה שעלול להיות הסלמה רחבה יותר – כזו שעלולה להיות בעלת השלכות הרסניות על לבנון והאזור. חיזבאללה מסכן את עתידה של לבנון, כדי שהיא תוכל להוות מגן לחמאס. מגן למחבלים של חמאס שרצחו קשישים, אנסו נשים, שרפו ילדים וחטפו יהודים, מוסלמים ונוצרים, במהלך הטבח שלהם ב-7 באוקטובר. כשאנחנו אומרים שלא ניתן ל-7 באוקטובר לקרות שוב באף אחד מהגבולות שלנו – אנחנו מתכוונים לזה.

בגלל סירובו של חיזבאללה לציית להחלטה 1701 של מועצת הביטחון של האו"ם, בגלל התשתיות הצבאיות של חיזבאללה, הירי והאש לעבר ישראל מהאזור שמדרום לנהר הליטני בדרום לבנון, ובגלל כישלונה של לבנון לאכוף את 1701 על חיזבאללה – ישראל תנקוט בכל האמצעים הנדרשים כדי להגן על אזרחיה, עד שיחזור הביטחון בגבול לבנון. בצורה כזאת או אחרת – אנחנו נדאג לחזרה בטוחה של הישראלים לבתיהם בצפון ישראל. זה לא נתון למשא ומתן. שלוחות הטרור של איראן ממשיכות לגרור את האזור להרס. ישראל תמשיך להילחם נגד ציר הרשע של איראן בכלל החזיתות, בעזה ובלבנון, בזמן שאנו פועלים לקראת עתיד בטוח יותר למזרח התיכון. ה-7 באוקטובר לא יכול לקרות שוב – באף אחד מגבולות ישראל. על ישראל מוטלת החובה להגן על אזרחיה. אנו נמלא את החובה הזו – בכל מחיר.

22:44 | דובר צה״ל: צה״ל תקף יעדי טרור של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון. מוקדם יותר הערב מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו מספר יעדי טרור בארבעה מרחבים שונים בדרום לבנון. בין המטרות שהותקפו, תשתיות טרור במרחבים שקרא וא-טייבה, לצד מבנים צבאיים במרחבים מחיבב וכפר כילא.

14:55 | צה"ל תקף מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בדרום לבנון; לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון מטוסי קרב תקפו לפני זמן קצר מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון. כמו כן, הכוחות ביצעו ירי ארטילרי להסרת איום למרחב עמרא שבדרום לבנון. בנוסף, לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון. לא הופעלו התרעות על פי מדיניות, אין נפגעים. כוחות צה"ל תקפו אמש (ש') מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב הכפר כילא ותשתית טרור של הארגון במרחב מרווחין שבדרום לבנון.

06:25 | הותר לפרסם: סרן (מיל') איתן קופלוביץ בן 28, מהושעיה, קצין לוחם בגדוד חש"ן 129, חטיבה 8, נפל בקרב בצפון רצועת עזה. הוא יובא למנוחות היום בשעה 17:00 בהושעיה

00:27 | חדירת כלי טיס עוין: אביבים, דישון, דלתון, יראון, כרם בן זמרה, מלכיה, עלמה, ריחאנייה

אתמול | שמונה חיילי צה"ל נפלו באירוע ברפיח, ה"ל מתחקר האם נמרה נפגע ממטען גחון או נ"ט. בצפון: צה"ל תקף בדרום לבנון במרחב עיתרון, בניהן מחסן אמצעי לחימה ומבנה צבאי. בנוסף הותקפה תשתית טרור של הארגון במרחב שיחין, לצד מבנה צבאי במרחב עייתא א-שעב שבדרום לבנון.