255 ימים של מלחמה | דובר צה"ל: "חיזבאללה מסלים את התקפותיו, התוקפנות הגוברת מביאה אותנו לסף של מה שעלול להיות הסלמה רחבה יותר"

ישראל במלחמה | 17.06.24

עדכונים שוטפים

22:05 | מטוסי קרב תקפו מוקדם יותר היום מבנה צבאי ותשתית טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עיתרון. בנוסף, הותקף מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב עייתא א-שעב, לצד תשתית טרור של הארגון במרחב שקרא שבדרום לבנון.

18:50 | רגע לפני פגישתו עם שליח הממשל האמריקאי, עמוס הוכשטיין בת"א ביקר יו"ר המחנה הממלכתי, בני גנץ בקריית שמונה. מדבריו בסיום הסיור: "מדינת ישראל חייבת להחליט שהמצב שבו אנשינו לא בבית, לא יכול להימשך שנה נוספת. שעד ה-1.9 כולם חוזרים. זה יצטרך לקרות או בהסדרה או בהסלמה. צריך להסביר ללבנונים שהם בני ערובה של המשטר באיראן, שהם הולכים לשלם מחיר כבד, ולישראל לא תהיה ברירה אלא לגבות אותו. אסביר זאת הערב לשליח של נשיא ארה"ב עמוס הוכשטיין איתו אפגש. המצב הזה חייב להיפסק. אני דורש מנתניהו להוביל את המאמצים צפונה, ולראות שהמצב הזה נגמר. אם הוא יעשה את הדברים הנכונים, הוא יקבל מאיתנו גיבוי מלא, ומכל אזרחי ישראל".

18:44 | שר הביטחון יואב גלנט הגיע היום לסיור במועצות האזוריות "גלבוע" ו"עמק המעיינות", כדי לקיים הערכת מצב עם גורמי צה"ל וראשי המועצות על חיזוק מרכיבי הביטחון ביישובים למול האיומים השונים, בדגש על הירי ממרחב ג'נין. שר הביטחון נפגש עם ראש המועצה האזורית גלבוע דני עטר וראש המועצה האזורית עמק המעיינות איתמר מטיאש, והדגיש את חשיבות שיתוף הפעולה בין הרשויות המקומיות לצה"ל. בתום הסיור, השר גלנט עדכן את ראשי המועצות כי משרד הביטחון ישפר את מרכיבי הביטחון ביישובים באמצעות רכש רחפנים, חימוש כיתות הכוננות בנשק מתקדם, הקמת צוותי ההתערבות וחידוש הגדרות וצירי הביטחון.

שר הביטחון גלנט אמר בסיור: "במרחב הגלבוע, עמק המעיינות, התענכים, אנחנו נערכים כנגד כל רעה. מצד אחד, פועלים בצורה ממוקדת בג'נין, במחנות הפליטים ובכל מקום על מנת לסכל טרור, מצד שני, אנחנו מתגברים את כיתות הכוננות ויחידות ההתערבות שאנחנו מקימים בנשק המתקדם ביותר ובאימון הטוב ביותר כולל כלי נשק מחלקתיים, רחפנים, וכל ציוד שיידרש על מנת שיוכלו לפעול במרחב ולהבטיח מענה מיידי עד להגעה של הכוחות. למול המאמץ האיראני להחדיר נשק ותחמושת ממזרח לכיוון ג'נין, אנחנו עושים את כל המאמצים על מנת לבלום זאת, ואני משבח את כוחות הביטחון שגם עושים את המאמץ הנדרש וגם מגיעים להישגים טובים".

18:23 | צה"ל חיסל את מחמד מצטפא איוב, פעיל מרכזי ביחידת הרקטות והטילים של יחידת ׳נאצר׳ בארגון הטרור חיזבאללה. כלי טיס של חיל האוויר תקף וחיסל את המחבל מחמד מצטפא איוב, פעיל מרכזי ביחידת הרקטות והטילים של יחידת ׳נאצר׳ של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב סלעא, בדרום לבנון. במהלך החודשים האחרונים היה מעורב בקידום מתווי ירי רקטות לעבר אזרחי מדינת ישראל, ועסק בקידום ותכנון מתווי טרור מדרום לבנון לעבר שטח מדינת ישראל. חיסולו מהווה חלק מפעילות צה"ל וכוחות הביטחון לפגיעה בהתעצמות ארגון הטרור חיזבאללה בנשק ואמצעי לחימה המיועדים לפגוע בעורף הישראלי. בנוסף, מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו תשתית טרור ומבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מיס אל ג׳בל בדרום לבנון.

06:45 | דובר צה״ל: מוקדם יותר הבוקר יורטה בהצלחה מטרה אווירית חשודה שחצתה משטח לבנון לאזור המרחב הימי הסמוך לעיר עכו. לא הופעלו התרעות על פי מדיניות, אין נפגעים

אתמול | דובר צה"ל מדבר לתקשורת הזרה ואומר: "חיזבאללה מסלים את התקפותיו, התוקפנות הגוברת מביאה אותנו לסף של מה שעלול להיות הסלמה רחבה יותר". יום ללא אזעקות בצפון במהלכו מטוסי קרב תקפו מבנה צבאי של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב יארון. לוחמי ההגנה האווירית יירטו מטרה אווירית חשודה בדרום לבנון.