5 נפצעו בפיצוץ רכב בכרמיאל, הבוקר: רצח ביפיע

רותם אטיאס | חדר החדשות | 18.03.24

יום של אלימות נוסף ביישובי הגליל והעמקים. בכרמיאל בשעות אחר הצהריים התפוצץ רכב שעמד בחניה של אזור התעשייה ברחוב החרושת. בשל מיקומו של המרכז המסחרי הד הפיצוץ נשמע באזורים נרחבים בעיר מה שיצר בהלה גדולה. זמן קצר אחר כך דווח מהמשטרה כי מדובר באירוע של רכב שהתפוצץ וממנו נפגעו שישה, ביניהם גבר בן 39 תושב ראמה שישב ברכב ועוד ארבעה עוברי אורח.

בשל הפיצוץ הוזעקו למקום כוחות צהלה וכיבוי, צוותים של לוחמי אש הגיעו למקום לאחר שהבחינו בעשן עולה מחלון התחנה ופעלו לכיבוים של מספר כלי רכב שעלו באש ומנעו התפשטות של השריפה שפרצה במקום לכלי רכב ועסקים סמוכים. במקביל, כוחות הצלה פינו למרכז הרפואי "זיו" בצפת את הנפגעים בהם: גבר בן 39, במצב בינוני עם כוויות בפנים ובגפיים, ו-4 במצב קל.

שוטרים שהגיעו למקום החלו באיסוף ממצאים ופתחו בחקירת נסיבות האירוע, למקום זומן חבלן על מנת לזהות את מקור הפיצוץ. הרקע לאירוע על פי החשד הוא סכסוך בין עבריינים.

צילום: כיבוי אש

האירוע בכרמיאל מגיע אחרי שרשרת אירועי אלימות ביישובים השונים, ששיאן הבוקר ברצח שאירע ביישוב יפיע. סמוך לשעה 7:00 הבוקר נורה גבר בן 27 בזמן שישב ברכב, הוא נפצע אנוש ופונה לקבלת טיפול רפואי אך זמן קצר לאחר מכן נקבע מותו. מהזירה פונה גם גבר נוסף תושב נצרת כשמצבו קל. כוחות שיטור שהגיעו למקום פתחו בסריקות לאיתור מבצעי הירי אך אלה טרם נעצרו. הרקע לאירוע הוא על פי החשד סכסוך בין עבריינים.

מעמותת "יוזמות אברהם" נמסר כי מתחילת השנה נרצחו 41 בני אדם, 34 מהקורבנות נורו למוות, 11 מהקורבנות היו בני פחות מ-30.