"50 אחוז מהנשקים שחולקו לכיתות הכוננות זלגו לעבריינים בחברה הערבית"

ירין דורון | מדברים ברדיו | 04.03.24

חמש שנים אחרי שנפרד מבניין העירייה בסכנין חוזר מאזן גאנים לנהל את העיר הערבית הגדולה בגליל. מאז שעזב הוא הספיק להיות כבר כנסת בסיעת רע"מ שעשתה היסטוריה ונכנסה לממשלה בתקופת בנט-לפיד.

בראיון בתוכנית "מדברים ברדיו" מסמן גאנים את המטרות לקדנציה הנוכחית (מאבק באלימות) ומבטיח "זאת הקדנציה האחרונה".

גנאים: "חזרתי כי יש לי שייכות אדירה לעיר ולתושביה, אמרתי בעבר – אני לא מאמין שיש אדם שאוהב את העיר יותר ממני ואני רוצה להיות פה ולשרת את האנשים שנתנו בי אמון על מנת להחזיר להם. ראיתי חובה להתמודד על מנת לשרת תושבים כי ראיתי בעצמי כמי שיש לי ניסיון יותר מאחרים, אבל זאת פעם אחרונה שאני מתמודד כי אני רוצה לתת את מושכות לצעירים".

מה הדבר ראשון שאתה הולך לטפל בו?

"כשהחלטתי להתמודד ב-2008 אמרו לי שהכי חשוב זה חינוך, אחר כך דיברו איתי על חשיבות של הקרקעות והאדמות ועכשיו בחוגי הבית כולם רוצים שאני אדאג לביטחון האישי בעיר. אנשים מוכנים לוותר על הכל למען הביטחון האישי. אנחנו צריכים לדוג את העבריינים ולהרחיק אותם מתוכנו".

עוד בראיון טען גאנים כי 50 אחוז מהנשק שחילק השר לביטחון לאומי, בן גביר, לכיתות הכוננות זלגו לעבריינים: "בן גביר התגאה שהוא חילק הרבה כלי נשק אבל 50 מהם כבר הגיעו לצעירים בחברה הערבית. אני פונה לראש הממשלה ולבן גביר שידעו ש-50 אחוז מהנשקים כבר בידי החברה הערבית. זה הוריד את מחירי הנשק ברחוב ולאף אחד לא אכפת. יש לי את הכוח והאומץ ללכת לבתים לדפוק בדלתות ולהזהיר אנשים שלא יכלו לעולם הפשע".

לקראת חודש הרמדאן אמר: "אני מקווה שהחודש הזה יביא שלום ושוויון, יש לנו מערכת יחסים טובה עם היישובים מסביב ונשמור על זה".