שר ירושלים ומסורת ישראל, מאיר פרוש, מינה את יוסי דייטש לפרויקטור הילולת הרשב"י במירון לשנת תשפ"ג. במסגרת תפקידו, דייטש יתכלל וינהל את קיום ההילולא עם כלל הגורמים הרלוונטיים, ובכפוף לשר פרוש. דייטש יחל את עבדותו באופן מיידי בכדי להיערך להילולא שתחול בעוד כ-3 חודשים.

דייטש שימש במשך 16 שנה כחבר מועצת העיר ירושלים, עשור מתוכן כסגן וממלא מקום ראש העיר. במסגרת תפקידו הפיק אירועי ענק למגזר החרדי ובכלל לתושבי ירושלים, עמד בקשר מתמיד עם כל הקהילות בעיר ופעל מול גורמי הממשלה השונים בתפקידו הציבוריים הרבים.

פרויקטור מירון יוסי דייטש: "אני מודה לשר הרב פרוש על שבחר בי לתפקיד, אני נכנס אליו בחרדת קודש ובמחויבות רבה, בידיעה שרבבות עמך בית ישראל מצפים שבעוד פחות מ-3 חודשים נגיע להילולא שתהיה בטוחה ושמחה, כמו שהכרנו במירון בכל השנים. לצערנו, בשלוש השנים האחרונות עם ישראל לא זוכה להגיע להילולא כפי שהיה רגיל כמסורת מדורי דורות. היה את שנת הקורונה, ולאחר מכן את שנת האסון ל"ע, והיה את ההילולא בשנה שעברה שהייתה אמנם בטוחה אך לא הייתה שמחה בכלל. אני מקווה מאוד שנזכה ונקבל שיתוף פעולה מלא מכל גורמי הממשלה למען הצלחת המשימה הלא פשוטה. אנחנו מבינים את גודל הציפייה בקרב הציבור לקראת ההילולא השנה, ואני יודע שהציבור כולו מחכה לחזור למירון כפי שהכרנו, בתוספת הקפדה על חיי אדם ושלום העולים. ברור לכולנו שלא נוכל לחזור למצב בדיוק כפי שהוא היה בעבר, אך אנו נעשה את המקסימום להגיע קרוב לכך – בכפוף להנחיות ועדת החקירה. אני מבקש מהציבור לגלות הבנה ולסייע בידינו, במטרה שנוכל לקבל את האישורים הנדרשים להילולא גדולה ושמורה. חובתנו לזכור בכל עת את 45 הקדושים שנספו באסון הכבד במירון בל"ג בעומר תשפ"א ובכוונתי לשמור על קשר מתמיד עם משפחות הנספים, לעדכן אותם בתהליכים, ולהיות להם לאוזן קשבת. יהי רצון שנזכה בעזרת ה' להצליח לעילוי נשמתם. אני נושא תפילה שנזכה לקדש שם שמיים, ונצליח בשליחות הקודש לזכות רבי שמעון בר יוחאי זיע"א".