היום ה-100 למלחמה: אסון בכפר יובל – מירה וברק איילון, אם ובנה, נהרגו מירי נ"ט

ישראל במלחמה | 14.01.24

עדכונים שוטפים:

20:25 | דובר צה"ל על הריגת האם ובנה בכפר יובל מטיל נ"ט של חזבאללה: "המחיר לכך ייגבה לא רק הערב אלא גם בהמשך. אנחנו נימדד במעשים. נחושים לפעול לשינוי המצב הביטחוני בצפון".

20:20 | צה"ל השלים שני גלי תקיפות בשטח לבנון: הותקפו תשתיות טרור ומפקדות מבצעיות. מטוסי קרב של חיל האוויר השלימו לפני זמן קצר גל תקיפות בשטח לבנון. בין המטרות שנתקפו, תשתיות טרור ומפקדות מבצעיות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. כמו כן, חיל האוויר תקף משעות הצהריים תשתיות ונכסים נוספים של ארגון הטרור חיזבאללה בלבנון.

16:54 | הבוקר התקיים במרכז רפואי צפון (פוריה) טקס לציון 100 ימים לשבעה באוקטובר. במהלך הטקס הוקרנו עדויות של חטופות ששוחררו והוקראו שמות החטופים המוחזקים בידי החמאס, על רקע תמונותיהם.
מנהל המרכז הרפואי פרופ' ארז און קרא במהלך הטקס לשחרורם המהיר של החטופים: "לפני 100 ימים חווינו את האסון הגדול ביותר שידענו כחברה וכמדינה מאז היווסדה. שילמנו את מחיר היוהרה, מחיר השאננות ומחיר הפילוג. זהו מחיר הוא כבד מנשוא, מאות נרצחים וקורבנות התעללות ואונס. עשרות רבות של חטופים, ילדים, זקנים, נשים וטף. עשרות אלפים של עקורים מבתיהם. הפרנו את החובה הערכית והמוסרית שלנו, לאפשר לתושבי המדינה לחיות בביטחון. הבאנו על עצמנו שבר נורא באמון שלנו במדינה וביכולתה לעמוד במשימתה. נאלצנו לצאת למלחמה צודקת ונכונה, להשמדת האויב האכזר שאפשרנו לו, במו ידנו, לפגוע בנו לאורך שנים. המעט שנוכל לעשות, הוא לעשות הכל כדי להחזיר הביתה את החטופים. לתקן במעט את השבר הנורא."
בטקס השתתף גם יו"ר ההסתדרות במרחב כנרת, עו"ד אבי גבאי שסיפר על יוזמת מאה הדקות של ההסתדרות להזדהות עם משפחות החטופים, המשפחות השכולות והחיילים.

15:35 | בהערכת מצב שהתקיימה היום נדרשו יישובים רבים בצפון לסגור את שעריהם לתנועה. כמו כן, לא תתאפשר תנועת אזרחים במחסומים בכבישים הראשיים (למעט במחסומים בצ.עבדון, שלומי ואכזיב), ואין אישור לעבודות חקלאיות מדובר ביישובים: אדמית, איילון, גרנות, גורן, עראמשה, יערה, שומרה, זרעית, אבן מנחם, שתולה, נטועה, מתת וסאסא

15:18 | למרכז הרפואי זיו הגיעה לפני זמן קצר במסוק אישה בת 76 שנפגעה מטיל נ"ט בכפר יובל כשהיא במצב אנוש. לאחר מאמצי החייאה רבים נאלצו לקבוע את מותה. גבר נוסף בן 74 הגיע באמבולנס כשהוא מוגדר כעת קל

15:10 | נקבע מותה של מירה איילון בת ה-76 שנפגעה מירי נ"ט שנורה לעבר כפר יובל, מירה היא אימו של ברק שנהרג מוקדם יותר היום מהירי

מירה איילון ז"ל

14:35 | ניתן לפרסם: ברק איילון ז"ל חבר כיתת הכוננות בכפר יובל נהרג מירי נ"ט.

ברק איילון ז"ל

14:15 | ירי הנ"ט לעבר כפר יובל: חובשים ופראמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל מדווחים על גבר כבן 40 ללא סימני חיים עם חבלה רב מערכתית וקובעים את מותו. ומעניקים טיפול רפואי ומפנים לבי"ח 2 פצועים בהם: אישה כבת 70 במצב קשה וגבר כבן 74 נפגע חרדה.

14:12 | צה"ל תקף מספר מטרות של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון לפני זמן קצר מטוסי קרב של חיל האוויר תקפו שתי תשתיות טרור, מפקדה מבצעית ומטרה צבאית אחת של ארגון הטרור חיזבאללה בשטח לבנון. במהלך היום זוהו מספר שיגורים משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל במרחב היישובים משגב עם וגורן שנפלו בשטחים פתוחים. בנוסף זוהו שיגורי נ"ט לעבר מרחב זרעית, שומרה וכפר יובל. השיגור לכפר יובל פגע בבית ומוכרים מספר נפגעים ישראלים. צה"ל תוקף לאורך היום בשטח לבנון.

13:15 | ראש המועצה האזורית מבואות חרמון: "זה היה ברור שזה יקרה. מדובר בירי נ"ט לעבר בית, חקלאים שלא עזבו את המשק והתוצאה רעה מאוד. אני קורא למי שנמצא ביישוב למנוע התקהלות למינימום אפשרי והפינוי מתבצע תחת אש ואני מקווה שיצליחו לפנות אותה כמה שיותר מהר".

13:00 | אירוע קשה בצפון: פרמדיקים של מד"א בשיתוף כוח רפואה של צה"ל מעניקים טיפול רפואי לאישה כבת 70 במצב קשה, שנפגעה מירי נ"ט ביישוב כפר יובל. היא סובלת מחבלה רב מערכתית שתפונה בהמשך במסוק לבי"ח. עדכון בהמשך במידת הצורך

12:00 | לחדר הלם ברמב"ם פונו לפנות בוקר 5 חיילי צה"ל שנפצעו בחילופי ירי בצפון שעליהם דיווח דובר צה"ל. 3 מהחיילים פצועים קל ו 2 קל- בינוני. כל משפחות החיילים דווחו ויודעות על האירוע.

09:45 | המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל תקיים מיצג במלוא 100 ימים למתקפת ה-7 באוקטובר, למען השבת החטופים והחטופות. במלוא 100 ימים למתקפה ולטבח שביצע ארגון הטרור חמאס, בהם 136 חטופות וחטופים מוחזקים עדיין בעזה, המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל תתכנס ביום ראשון הקרוב ותקיים מיצג להבעת תמיכה וסולידריות עם משפחות החטופים והנעדרים. במסגרת המיצג, שיימשך לכל אורך היום, 136 בלוני הליום צהובים וורדים אדומים יקשרו לכיסאות פלסטיק שיוצבו במקום ותמונות החטופים יתלו על כל כיסא. פרופ' אריה מהרשק, נשיא המכללה האקדמית להנדסה בראודה בכרמיאל: "ב-14.1 המכללה תפתח את היום הראשון ללימודים לאחר עיכוב של כחודשיים וחצי בשל המצב, אולם כולנו עדיין מחוייבים להמשיך לתמוך במשפחות החטופים ולהדהד את המסר שחייבים להחזיר את כולם, עכשיו. אנו במכללה נמשיך לעמוד לצידם ככל שיידרש, עד שכולם ישובו הביתה"

05:10 | דובר צה"ל: כוח צה"ל זיהה וחיסל ארבעה מחבלים במרחב הר דב. מוקדם יותר הלילה, כוח צה"ל שביצע פטרול במרחב הר דב נתקל עם חוליית מחבלים שחצו משטח לבנון לעבר שטח מדינת ישראל. הכוח חתר למגע ובמהלך חילופי האש חיסל ארבעה מחבלים. במהלך הקרב צה"ל ביצע ירי ארטילרי ומרגמות למרחב.

אתמול | מספר טילי נ"ט נורו לשטחי הצפון, צה"ל הגיב באש. לציון 100 ימים למלחמה הרמטכ"ל הלוי התייחס למצב בצפון ואמר: "אנחנו מרחיקים את מחבלי רד'ואן מהגבול ופוגעים ביכולות חיזבאללה אותן בנה במשך שנים. חיזבאללה עלול להפוך את כל מדינת לבנון לאזור לחימה, יהיה לכך מחיר כבד". והיום כאמור יצוין יום ה-100 לתחילת המלחמה בעשרות עצרות ברחבי הארץ.

לכתבה מיוחדת – כנסו

קרא עוד: