מלכה: "לא מעכל, עשיתי הכל כדי לחזור אבל הפציעה הכריעה"

רותם אטיאס ונדב מעוז | מהדורת הלייב | 18.09.23

"זהו. נגמר. הפרפרים בבטן רגע לפני שעולים לחימום, ההכנות לפני היציאה למגרש ביום של משחק, ההרגשה שמרעידה את הגוף אחרי שרואים את הכדור ברשת וכן, גם האכזבה אחרי הפסד. אחרי 32 שנה שהכדור הוא חלק בלתי נפרד מחיי, הגיע הזמן להיפרד".

כך פתח מוטי מלכה את הפוסט שבו בישר על פרישתו ממשחק פעיל בעקבות פציעה קשה שעבר והתקשה להתאושש ממנה.

בראיון מיוחד ל"היציע הצפוני – מהדורת הלייב" סיפר מלכה על התחושות הקשות וההחלטה לפרוש: "זה ללא ספק אחד הראיונות הכי קשים שלי. אני במגרשים מגילאי ילדים אולי אפילו לפני, מגיל 16-17 משחק בבוגרים בנצרת עילית דאז ומאז אני בלופ הזה. כל החיים שלי זה היה כדורגל הילדים שלי נולדו לתוך הכדורגל אישתי הכירה אותי ככדורגלן אני לא מכיר משהו אחר".

הפציעה הכריעה אותך

"חד משמעית כן. נפצעתי ב 14.2.23 במשחק באום אל פחם, קרעתי שם את הרצועה הצולבת הקדמית את המיניסקוסים, יש לי ניתוק בסחוס, פשוט פציעה מזעזעת במושגים שלנו. למרות זאת במשך חצי שנה נלחמתי וניסיתי לעשות הכל כדי לחזור אבל לצערי זה לא צלח. אני לא בריא לחזור לשחק ואני לא אחזור ב-60 אחוז כשהסיכונים יותר גדולים מההנאות".

עוד בפוסט כתב מלכה: "איך נפרדים? מה כותבים? מה עושים עכשיו? קודם כל להודות לקב״ה שנתן לי את האפשרות ליהנות ולהתפרנס מהדבר הזה שנקרא כדורגל. לאבא שלי הגדול מכולם, תודה! שתמיד היית שם ביציע, תומך, מלווה ומכוון ברגעים המשמחים וגם בכאלה שפחות. למועדונים ששיחקתי בהם ולמאמנים שזכיתי לשחק תחתם, לשחקנים שחלקם הפכו להיות משפחה ולאוהדים שנתנו הרגשה הכי טובה בעולם! תודה!".

מה מרגישים ברגע הזה?

"קטסטרופה, פשוט קטסטרופה. אני לא באמת מעכל את זה, זאת מכה שאני חודש וחצי מתהפך עם עצמי איך אני מוציא הודעה כזאת. דחיתי את הקץ כשכל הזמן ממשיכות להגיע הצעות מליגה א' והליגה הלאומית ותוך כדי אני מבין שאני צריך להוציא הודעת פרישה זה רגע לא פשוט".

צילום: מוטי מלכה

בכל החודשים האלה של ההחלמה היית אופטימי שאתה חוזר לשחק?

"לגמרי, עד לפני חודשיים הייתי בטוח ב-200 אחוז שאני חוזר ועושה הכל כדי לחזור אם זה ריצות, אימונים, פיזיוטרפיות טיפולים הכל מהכל ומה שצריך כדי לחזור למשחק. אבל אז במהלך אימון בעטתי בכדור לשער והרגשתי שעם הייתי נותן יותר עוצמה הברך הייתה עפה לי מהמקום – זה היה משהו הזוי. אחרי זה לא הצלחתי ללכת והיו לי לחצים וכאבים, תחושות קשות מאוד".

בפוסט דאג מלכה להזכיר גם את בני המשפחה שהיו שותפים לקריירה וגם רמז לקראת ההמשך: "לצערי הפציעה האחרונה גרמה לי להבין שיש דברים שהם יותר חשובים מהכל וזה המשפחה אני נפרד מהמגרש כשחקן, אבל לא מהכדורגל. אין לי ספק שאמצא את המקום והדרך להישאר במקצוע שאני כל כך אוהב"

מלכה: "הם אמרו לי חד וחלק לפרוש. אבא שלי מלווה אותי כל השנים וברגע שהוא ראה שאני לא אני ושאני לא אחזור להיות חצי שחקן אז ישבנו וקיבלנו את ההחלטה הקשה הזאת. היום שאחרי? בראש אני עדיין לא "ביום שאחרי" זה משהו שמאוד קשה לעכל אותו אבל בגדול אני רוצה להישאר במקצוע, להשתלב בצוות מקצועי או בתחום הכושר שכבר עסקתי בו כשהייתי שחקן פעיל".