"עמרי תמיד אמר: המדינה והדגל לפני הכל, איבדנו גיבור ישראל"

חיים הכט וירין דורון | מלחמת "חרבות ברזל" | 10.10.23


גיבור ישראל, רב סמל מתקדם, עמרי מיכאלי נפל במהלך קרב בכפר עזה כשלחם במחבלים שחדרו לקיבוץ וטבחו בתושבים. לפני 8 שנים רב סמל מתקדם מיכאלי הפך לאחד הסמלים של "צוק איתן" במהלך הקרבות הוא נפצע ושתת דם ובדרכו לבית החולים כשהוא על אלונקה צולם כשהוא עטוף בדגל ישראל ספוג בדמו. על פעילותו בשדה הקרב קיבל עמרי את צל"ש הרמטכ"ל.

מאור לנקרי, חברו הטוב של עמרי ספד לו: "הידיעה הזאת הכתה בהלם את כולם, כל מי שמכיר את עמרי ברמה האישית. אני התגייסתי איתו באותו מחזור והיינו בקבע ביחד, הובלנו הרבה פעילויות של היחידה ביחד. תמיד הוא היה מגיע ראשון עם חיוך והמשפט שהוא חזר עליו כל הזמן לאורך שנים: "המדינה והדגל במקום הראשון". יש הרבה אנשים שאצלם זה רק סלוגן אבל אצלו זה היה דרך חיים וזה קרה גם כשהוא היה תקופה באפריקה, הספיק לו ריח של משהו שהוא יכול לקחת חלק הוא היה לוקח טיסה וחוזר".

מה אתה יודע על יום הלחימה של עמרי שבו הוא נפל?

"אני יודע שהוא קפץ הכי מהר שהוא יכל מהבית לשטח, אני נמצא כרגע בכפר עזה במקום שבו עמרי נהרג. אני במילואים מיום שבת ומסתובב ביישובים ונחשפנו לכל מה שקרה. אני יודע שנהרגו בכפר עזה המון לוחמים, חדרו לכאן הרבה מאוד מחבלים. מההכרות שלי עם עמרי אני בטוח שהוא היה ראשון שרץ קדימה".

מה קורה עכשיו בכפר עזה?

"יש חורבן שלא ראיתי בחיים. אני מכיר את המקום מימי שלום, יש לי חברים כאן והתחושות הן קשות. הפתיעו אותנו, אני מסתובב בכל הגזרה בימים האחרונים ושומע את הסיפורים של הגיבורים והפטריוטים שהגיע ולהציל אנשים ואני חושב שאנחנו עם של אריות ואנחנו ננצח".

לזכרו של מיכאלי: האזינו לדברים שאמר ירין דורון חברו