"יש סכנה שכדור תועה יכול לפגוע במישהו ביישוב, במצב הרגיש הירי מעורר חרדה"

ירין דורון ויובל יונה | מדברים ברדיו | 20.11.23


מחריפה המצוקה של תושבי כפר תבור שנאלצים להתמודד ערב ערב עם קולות ירי בלתי נסבלים מהיישוב שיבלי הסמוך. התופעה שנחשפה ברדיו "קול רגע" כבר לפני מספר שבועות לא פוסקת ואתמול עשרות תושבים התקשרו למוקד המשטרה לדווח על אירוע ירי נוסף – אך המשטרה שהגיעה למקום לא איתרה את מבצעי הירי.

ענת אדרי, תושבת כפר תבור סיפרה: "זה מאוד מרגיז, כי מעל הכל יש פה סכנה שכדור תועה יכול לפגוע במישהו ביישוב, זה קרה כבר בעבר שכדור פגע בחלון של בית ובנס לא היו נפגעים. לפני יומיים בוצעו עשרות אם לא יותר שיחות למשטרה בעקבות צרורות מכיוון שבילי וצרור שנשמע כאילו זה מחוץ לבית. לאור המצב הרגיש זה עורר חרדה בקרב התושבים ועשרות צלצלו למשטרה ונאמר לנו שנשלחה ניידת למקום אבל אני לא יודעת מה באמת נעשה. יכול להיות שיש אירועי שמחה או אירוע קונדס אבל אני חושבת שצריכה להיות פעילות ממוקדת בכפר שיבלי של איסוף נשקים ומארבים יזומים מראש. המצב הזה לא יכול להישאר ככה. התופעה הזאת לא מפסיקה.

קרא עוד:

נזכיר כי בשבוע שעבר התייחס ראש המועצה בשיבלי, מוניר שיבלי לתלונות של תושבי כפר תבור ואמר: "בלילה שיש שקט שומעים ירי גם ממקומות מרוחקים יותר ובכל זאת יש משטרה שתטפל ואנחנו קוראים לה לטפל במלא החומרה בתופעה הזאת. בזמן האחרון אין יריות כמעט היום כולם נגד התופעה הזאת, כולם מפחדים מזה. כבר לא שותקים על אירועים כזה. רוב התושבים שלנו משרתים בצבא וגם אני שירתתי בצבא ואנחנו נגד התופעה הזאת".

המשטרה נמסר כי כוחות שיטור הגיעו למקום וכל תלונה מטופלת וכי מדובר באירוע של זיקוקים.

אדרי: "אנחנו מזהים מזה זיקוקים ומה זה יריות זה לא זיקוקים חד משמעית. אנחנו לא חיים בכפר תבור מהיום ואתמול – אלה פשוט יריות וצרורות"