"יש פה מצב קורע לב של ילדים שנמצאים מרתפים חשוכים, החזירו את הליגות האלה נטו בגלל כסף"

רותם אטיאס ונדב מעוז | היציע הצפוני – מהדורת הלייב | 20.11.23

חרף ההתנגדות של מספר בעלי מועדונים בליגת העל במנהלת הליגה הוחלט השבוע להחזיר את הכדורגל הישראלי לפעילות. ביום שישי חזרה הליגה הלאומית ובשבת הקרובה צפויה לחזור גם ליגת העל לפעילות.

אחת המתנגדות לחזרת הליגה היא בני סכנין שנפרדה השבוע מהמנהל המקצועי שלה, שמעון הדרי. בהודעה הרשמית שפרסם המועדון נמסר שהצדדים נפרדו בהסכמה הדדית. בתגובתו של הדרי להחלטה שפך אור על הפרטים מאחורי הקלעים ומסר: "מאחל לצוות המקצועי ולשחקנים לשוב ולהתעסק בכדורגל במהרה ושאכן תאריך היעד לחזרה לליגה ימומש לדעתי לחזור אם בכלל ללא קהל למגרשים זה לסמן "וי" חסר ערך לחלוטין גם הצופים בטלוויזיה יתמקדו בחדשות ופחות במשחקים. מבחינתי לא רוצה להשתכר מחוסר מעש בתקופה זו".

בראיון לתוכנית "היציע הצפוני – מהדורת הלייב" סיפר הדרי: "התחושה קשה מאוד, לא נוחה במיוחד בצפון כי מעבר לכל מה שקורה בעזה המצב פה הוא רב הנסתר על הגלוי. משפחות עזבו את בתיהם, בדרום יש פעילות, יש אופק של חזרה הביתה וכאן אנשים מחוץ לבית בלי לדעת לאן זה הולך. אני ומשפחתי נמצאים כבר חמישה שבועות מחוץ לבית (הדרי מתגורר במעיין ברוך, ר.א) שיכנו אותנו בעין גב והכינו אותנו לשהייה עד דצמבר, נקווה שלא אבל ככל שזה נראה החזית הצפונית גם תיפתח. מילא אם היה קורה משהו מבחינת פעילות צה"ל זה היה נותן מדד התקדמות אבל במצב של היום אין אופק חזרה".

צילום: עודד חסין

קרא עוד

איך אתה מרגיש עם ההחלטה להחזיר את הליגה לפעילות?

"חד משמעית לא היה צריך להחזיר את הכדורגל, איזה טעם יש לכדורגל בלי קהל? אנשים כל הזמן משווים את המצב היום למה שהיה בקורונה אבל זה לא המצב שהיה אז שאנשים היו משועממים בבית היום כולם מרותקים לחדשות. לכל אחד מאיתנו יש בן לוחם או קרוב משפחה שנלחם וזה נוגע בכולנו. איך יכול להיות שיש ראש לכדורגל? החזירו את הליגות האלה נטו בגלל כסף, פשוט שמו חרב על ראשי הקבוצות שאם הם לא יחזרו לפעילות הם יפסידו בין 3-5 מיליון שקלים בממוצע".

הדרי המשיך לתקוף: "יש פה מצב קורע לב של ילדים שנמצאים מרתפים חשוכים. הרי ברור שאם תיפתח החזרית הצפונית שוב יפסיקו את הליגה. היה צריך לחכות עד ינואר שאז אתה משאיר חלון פתוח בנושא זרים ואז לקבל החלטה האם הולכים לתהליך של הקפאה, אולי יחליטו ליגה על טהרת הישראלים, אולי ליגה בלי יורדות או ביטול סיבוב הפלייאוף".

"לכן, יש פה סיטואציה שהחלטתי לזוז הצידה, כבר אחרי פתיחת המלחמה אמרתי שאני לא 100 אחוז עם הראש בכדורגל, אני טוטאלי בתפקיד שלי אבל הראש שלי לא שם כרגע. יש לי בני משפחה שהם חיילים ואני גר ביישוב סמוך גבול ועקרו אותי מהבית איך הראש שלי יכול להיות עסוק בכדורגל? אז אני לא אקח כסף ממקום שאני לא עובד בו 100 אחוז".