כתב אישום הוגש נגד חוליית ביצוע של ארגון אבו לטיף בגין אירועי ירי והשלכת רימון לעבר אנשי עסקים בצפון

קול רגע
חדר חדשות | 28.06.24

המאבק בארגון הפשע אבו לטיף: ארגון "אבו לטיף", שנקשר לפעילות עבריינית ענפה ועל-פי החשד נקשר גם למקרי רצח אכזריים, הוא יעד של מחוז צפון בשנים האחרונות. במהלך המאבק בארגון, ובשל החשש של אזרחים להתלונן, שוטרי מחוז צפון, פועלים במגוון שיטות ואמצעים בכדי להביא למיטוט הארגון. במחוז הצפוני התקבלו בחודשים האחרונים דיווחים משני בעלי עסקים בצפון אודות ירי לעבר מתחם עסקים והשלכת רימון רסס לעבר בית ברמת הגולן ובמעלות תרשיחא. מיד עם קבלת האירועים נפתחה חקירה  במהלכה לא עלה מצד הקורבנות רקע לאירוע או חשודים פוטנציאלים. ביחידה המרכזית של מחוז צפון העוסקת יום יום במלחמה בארגון הפשע "אבו לטיף" עלה החשד כי אירועים אלו בוצעו על ידי אנשי הארגון במטרה לסחוט כספים מבעלי העסקים תוך הטלת מורא ופחד.

בתאריך 02/06/24 עם הפיכת החקירה לגלויה פשטו הכוחות על מספר יעדים המקושרים לארגון הפשע אבו לטיף וביצעו מעצר של שני חשודים, דמויות משמעותיות בארגון, רביע אבו שאהין בן 27 תושב בוקעאתא ומרון טאנוס בן 23 תושב מגאר בעת שהיו בתנועה ברכב שכור בצפון הארץ.

מחומר החקירה עולה כי השניים ביצעו ירי מאסיבי לעבר עסק במעלות תרשיחא ברכב מסוג סקודה אשר היה מעורב מספר שבועות קודם לכן באירוע השלכת רימון רסס לעבר ביתו של איש עסקים מרמת הגולן. עוד עולה כי בין שני האירועים הרכב המבצעי ששימש את החוליה הוסלק בתוך מטע זיתים בצפון הגולן.

הבוקר, עם סיום שלב החקירה שכלל מאות פעולות חקירה ייחודיות תוך שימוש ביכולות טכנולוגיות מתקדמות הגישה פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום חמור עם בקשה למעצר עד תום ההליכים כנגד שני המעורבים.

פרשת אבו לטיף שלב אחרי שלב: