פרסום ראשון: עו"ד שני אילוז פורשת וחוברת לרון קובי

קול רגע
חדר חדשות | 19.09.23

רעידת אדמה פוליטית בטבריה: רגע לפני סגירת הרשימות הודיעה עו"ד שני אילוז על הסרת מועמדותה וחבירתה לרון קובי. קובי פרסם פוסט בפייסבוק בצירוף סרטון של אילוז וכתב: "ברוכה הבאה סגנית ראש העיר הבא".

לדרמה כזאת ספק אם היה מי שציפה בטבריה, אבל הערב הודיעה אילוז על הסרת מועמדותה וחבירתה לקובי שמידה וייבחר ימנה אותה לסגניתו. בסרטון שפרסמה אילוז פנתה לתומכיה והסבירה את החלטתה: "החלטתי לקחת החלטה קשה ואמיצה ומתוך ראיה עתידית, אהבת העיר ותחושת מנהיגות החלטתי לחבור לרון קובי. לצערי הרב לפני שבועיים אריה דרעי החליט להנחית עלינו מועמד, מועמד מטעם ש"ס. אני לא יכולה לקבל את זה, אני לא יכולה להיות שלמה עם זה שהעיר הזאת תהפוך לעיר חרדית על מלא, שלא יהיו בה אפשרויות, שהילדים לא יחזרו הביתה – ולכן החלטתי לעשות את הצעד האמיץ הזה. אני יודעת שחלקכם לא תאהבו את זה אבל אתם חייבים להבין – זה או אריה דרעי או אנחנו ולכן אני חייבת לשים את טובתי האישית בצד ולהסתכל רק על גורל העיר. אני יכולה להבטיח לכם שאחרי שאני אבחר ואהיה סגנית ראש העיר אני כאן כדי להישאר ויחד נוציא לפועל את כל הדברים שעליהם התחייבנו".

צילום: פייסבוק

החלטתה של אילוז מגיעה כמה שעות אחרי פרסום הסקר של "הליכוד" שחוזה ניצחון ליוסי נבעה. עוד נזכיר שרק לפני כמה שבועות התראיינה אילוז בתוכנית "מדברים ברדיו" והצהירה שלא תפרוש ולא תחבור לקובי אך כאמור ביצעה את הצעד הדרמטי.

צילום: קול רגע

בחודש יולי האחרון על רקע הדיונים בכנסת בחוק בועז יוסף נצפו קובי ואילוז כשהם יושבים ביחד אך אז הכחישו הצדדים על מגעים ביניהם.

בראיון ראשון ל"מדברים ברדיו" לאחר ההחלטה סיפרה עו"ד שני אילוז ליאיר קראוס: "לפני ההחלטה הייתי ברגשות מעורבים, חשבתי המון על הצעד הזה והתייעצתי וקיבלתי בסוף את ההחלטה. מה שהדהים אותי זה שחשבתי שאקבל המון תגובות שליליות על המהלך אבל הרוב היו חיוביות וגם מי שחשב שזה צעד לא נכון הסברתי לו והם חיזקו אותי. תמיכה על המהלך קיבלתי גם מחברי כנסת מהליכוד שהתקשרו אליי ואמרו לי שהליכוד בגד בי ושהם תומכים בצעד שלי".

על היחס בינה לבין התומכים והרב קוק אמרה: "אני אוהבת את הרב קוק ולא שונאת חרדים, 10 דקות לפני שהודענו על החיבור הזה ישבתי עם משפחתו של הרב ודיברנו בשיקפות מלאה, לא אתן שאף אחד יפגע בחרדים. אני הגורם המאזן, ונכון שיש לי בעיה גדולה עם הסגנון של רון קובי אבל בגלל זה אני איתו אני יכולה למתן אותו".

אני לא מפחדת מהחרדים אני מפחדת מעוצמתו של אריה דרעי אני לא יכולה שהעיר תהפוך לעיר חרדית על מלא. אני קרובה לציבור החרדי ויש פה סטטוס קוו שצריך לשמור עליו וגם לרון קובי אין בעיה עם החרדים יש לו בעיה עם אריה דרעי".

יהיה נכון לומר ש"חוק בועז יוסף" איחד ביניכם?

"לגמרי, זה האירוע שהביא את רון קובי להיבחר לראשות העיר. מי שהמליך אותו זה אך ורק אריה דרעי".

"האיחוד עם קובי נולד בימים האחרונים ככל שהתחלתי לקבל מסרים שאריה דרעי סימן אותי, הוא שלח לי מסרים שאני סדין אדום ושאין סיכוי שהוא יתן את התמיכה בי. אבל אני יודעת שראש הממשלה תומך בי כך גם ירין לוין".

עו"ד אילוז התייחסה לסקר שבוצע על ידי הליכוד ואמרה: "בלי הציבור החרדי כגוש אחד אין ליוסי נבעה את הקולות של חילוניים".

נזכיר כי רק לפני מספר שבועות הצטרף לאילוז עו"ד מאיר אלמקייס שכעת שוקל את המשך דרכו הפוליטית. אלמקייס מסר הערב כי הוא מקבל מספר הצעות וטרם גיבש החלטה אך בכל מקרה לא יצטרף לרשימתו של קובי. אילוז: "מאיר תמך ובירך ואמר לי שזה המהלך שאני צריכה לעשות. אני מתייעצת ולא מנחיתה, הוא נתן את בירכת הדרך ובלי הברכה שלו לא הייתי עושה את הצעד הזה".