פרשת אבו לטיף מסתעפת

חדר החדשות | 19.12.23

המשטרה פרסה הבוקר כי במסגרת פרשיית "קבוצה סגורה" פשטו לפנות בוקר כוחות משטרה גדולים ולוחמי מג"ב על בתיהם של מספר בכירים וחשודים נוספים בארגון ועצרו 14 חשודים, ביניהם שלושה אחים.

כזכור, פרשיית "קבוצה סגורה" ארגון 6006 אבו לטיף היא חלק ממאבק המשטרה בארגוני הפשע במחוז הצפוני. שיאו של מהמאבק במבצע "המיליארד השחור", פרשה כלכלית שחשפה העלמות מס של כמיליארד ש"ח. אז נעצרו עשרות ביניהם ראש המעצה בראמה, שאוקי אבו לטיף, בנו וקרובים נוספים.

הבוקר כאמור נמשך גל המעצרים כעל פי הודעת המשטרה נמסר: "הפשיטה בוצעה בעקבות חקירה סמויה של היחידה המרכזית במחוז צפון, "יחידת כוח משימה", ממנה עלה כי חלק מהעצורים, שהיו חברים בקבוצת וואטסאפ סגורה, קראו לפגוע בשוטרים שפעלו במהלך חודש ינואר 2023 לאיתורו של נידאל אבו לטיף, שהיה בבריחה בעקבות אירוע ניסיון רצח. במהלך המבצע נתפסו 6 רכבי יוקרה בשווי מיליוני שקלים, כאשר אחד מהם ממוגן ירי. בהתאם לממצאי החקירות, המשטרה תשקול להגיש בקשה לחילוטם. בנוסף, במהלך הפעילות נתפסו עשרות טלפונים מבצעיים, רחפנים ואפוד". בפעילות נוספת שבוצעה כנגד הארגון לפני כשבוע ביישוב מגאר הביאה לחשיפת מצבור של אמצעי לחימה: נשק מסוג M-16 עם מטול, אקדח מסוג גלוק, נשק ארוך, מספר רב של מחסניות ותחמושת רבה".

החשודים נחקרים כעת ביחידה המרכזית של המחוז הצפוני וצפויים להגיע לבית המשפט בנצרת לדיון בבקשת המשטרה להאריך את מעצרם. הארגון "אבו לטיף", ששמו נקשר לפעילות עבריינית ענפה ועל-פי החשד נקשר גם למקרי רצח אכזריים, הוא יעד של מחוז צפון בשנים האחרונות. במהלך המאבק בארגון, ובשל החשש של אזרחים להתלונן, שוטרי מחוז צפון, "יחידת כוח המשימה", פועלים במגוון שיטות ואמצעים עד למיטוט הארגון".

להשתלשלות הפרשה: